Doktor rybka niech nam powie…

mindoktor

Młodojewo, 16.04.2015r.

„Doktor rybka niech nam powie…”

Wśród wielu czynników wpływających na prawidłowy rozwój dziecka na szczególną uwagę zasługuje dbałość o zdrowie fizyczne poprzez odpowiednie odżywianie się i zachowaniu higieny osobistej.
W miesiącu kwiecień dzieci z Przedszkola Gminnego w Młodojewie poprzez realizację programów prozdrowotnych dowiadują się wielu ciekawych informacji jak należy się prawidłowo odżywiać oraz jak dbać o higienę jamy ustnej i całego ciała.
Po zrealizowaniu szeregu zagadnień prozdrowotnych wszystkie dzieci chciały podzielić się swoją wiedzą ze starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej w Młodojewie, zapraszając klasy I-III z wychowawcami. W tym celu przygotowaliśmy krótkie przedstawienie artystyczne pt.: „ Doktor rybka niech nam powie…”


Z samego rana dzieci 5-6 letnie wraz z rodzicami na zajęciach otwartych przygotowali dla siebie i zaproszonych gości owocowe koreczki. Następnie maluchy i starszaki przedstawiły wspaniałe wierszyki i wesołe piosenki, w których głównym tematem było zdrowie i czystość.
Po przedstawieniu wychowawca A. Sompolska przypomniała wszystkim o zasadach zdrowego odżywiania się na podstawie piramidy zdrowia oraz odczytanego krótkiego referatu pt.: „ To się wyklucza na talerzu. Produkty, których nie powinniśmy łączyć”.
Dzień wcześniej również gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Młodojewie, którzy przedstawili część artystyczną o tematyce „Zdrowego odżywiania” przygotowaną przez nauczycielkę M. Matuszewską.
Dyrektor placówki U. Tomczak podziękowała uczestniczącym rodzicom oraz nauczycielom A. Sompolskiej i R. Głuchowskiej za piękne przygotowanie uroczystości. Zachęcała także do zdrowego odżywiania, ograniczenia takich produktów jak chipsy, słodycze, a zastępowanie ich zdrowymi produktami o których była mowa na uroczystości.


Na zakończeniu wszyscy wspólnie degustowali kolorowe, zdrowe owocowe koreczki i oglądali bajkę edukacyjną pt.: „Przygody Doktora Ząbka”.
Dzisiejsza uroczystość z pewnością wpłynie i uświadomi zarówno dzieciom jak i rodzicom, że w życiu ważne jest prawidłowe odżywianie, aby być zdrowym.


nauczyciele

--> FOTORELACJA <--

Odsłony: 1029