Tradycje i zwyczaje wielkanocne w przedszkolu

DSCN4197mini

 Kiedy zmęczeni zimą, z coraz większym utęsknieniem wyglądamy wiosny, w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca nadchodzi Wielkanoc. Jest to najstarsze, najważniejsze i najbardziej radosne święto. Wielkanoc zwana też Paschą ma upamiętniać zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.


Przedszkolaki z Przedszkola Gminnego w Młodojewie dnia 01.04.2015r. miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Od samego ranka trwały wielkanocne zabawy pt.: „Kolorowe jajka”, „Co pasuje do koszyczka wielkanocnego”. W swobodnych wypowiedziach na temat świąt milusińscy wykazały się ogromną wiedzą. Dzieci wymieniały tradycje jakie są co roku w ich domach: święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmingus dyngus.

 Dzień wcześniej przedszkolacy malowały kolorowe pisanki, robiły kurczaki, koszyczki i kartki świąteczne, które zabierały do swoich domów.

Tradycją naszego przedszkola jest uroczyste ŚNIADANIE WIELKANOCNE. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy stół wielkanocny, na którym królowały potrawy wielkanocne. Śniadanko jednak zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych.

Na koniec dnia, gdy przedszkolacy rozchodzili się do domów, każdy z nich otrzymał słodki upominek.

Wszystkim czytelnikom życzymy Wesołych, spokojnych Świąt Wielkanocnych.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: Galeria

nauczyciele

 

Odsłony: 2446