Dzień Kobiet 2020 w naszym przedszkolu

dzienkobiet20 min

6  marca  w  Przedszkolu w Młodojewie  obchodziliśmy  Dzień  Kobiet. W tym  wyjątkowym dniu  chłopcy, wszystkim dziewczynkom – „małym  kobietkom”, złożyli życzenia, zaśpiewali gromkie  100  lat  oraz  wręczyli  słodki  podarunek.  Wspólna  zabawa oraz  kolorowanie ilustracji tematycznie  związanej  z  tym  dniem  przyczyniły  się  do  uśmiechów  na  twarzy  oraz  miłych  wspomnień  z  tego  dnia.  Z  okazji  Dnia  Kobiet  wszystkie  dzieci  w  późniejszym  terminie  pojadą  na  wspólną  wycieczkę  do  Konina  obejrzeć  spektakl  „Jaś  i  Małgosia”  oraz  odwiedzą  bank  zapoznając  się  z  pracą  bankowca.


FOTORELACJA  

Nauczyciele

Spotkanie z fryzjerką w Przedszkolu w Młodojewie

fryzjerka min

W dniu 25.02.2020r. mieliśmy możliwość gościć specjalnego gościa – była nim Pani fryzjerka, która z chęcią przybyła do naszego przedszkola i przyniosła całą torbę ciekawych rzeczy, których używa podczas swojej pracy. Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały, gdy Pani wyjmowała „swoje skarby”, omawiając je i przy okazji zachęcając dzieci do zgadywania do czego dana rzecz służy.

Na stoliku pojawiły się prostownica, suszarka, maszynka do strzyżenia, pędzel do omiatania włosków, zwany karkówką, grzebienie, szczotki, lakier i pianka do włosów, wałki, przyrządy do malowania włosów, spineczki, gumeczki. Każdej rzeczy można było dotknąć.

Mogliśmy również zobaczyć pracę fryzjera „na żywo”. Kilkoro przedszkolaków zgodziło się być modelami . Dzieci siadały na specjalnie przygotowanym miejscu, zakładając na siebie „pelerynkę”. Pani Kasia wykonała zarówno dziewczynkom jak i chłopcom fryzury. Dziewczynki miały zaplatane warkocze oraz koki, natomiast chłopcy byli najczęściej czesani w irokeza. Jeden chłopiec nawet zgodził się na pomalowanie włosów specjalnym sprayem . Dzieci bardzo chętnie słuchały Pani Kasi i dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy.
Na zakończenie przedszkolaki podziękowały naszemu gościowi wręczając pamiątkową laurkę.

To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani Kasi za chęć przybliżenia przedszkolakom pracy fryzjera, za zaangażowanie i serdeczność okazaną Naszemu Przedszkolu.

FOTORELACJA

Nauczyciele

Dziś w Przedszkolu Wielki Bal …

bal min

Dziś w Przedszkolu Wielki Bal …


Bal karnawałowy dla przedszkolaków, to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest  on atrakcją bardzo lubianą przez dzieci i nauczycieli, dostarczającą wielu  wspaniałych przeżyć i ogromnej  radości.
Tak też było w Przedszkolu w Młodojewie dnia 20 lutego. W tym dniu już od rana pojawiały się różne postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów różnych bajek – wróżki, królewny, księżniczki, motylki, policjanci, Spider – Man i wiele, wiele innych. W pierwszej kolejności dzieci prezentowały się w swoich strojach, opowiadały o nich oraz pozowały do pamiątkowego zdjęcia. W  tym dniu również nie mogło zabraknąć konkursów np.: „ ruchowe krzesło”, „baloniki – kto pierwszy” . Na sali podczas pląsów wszyscy bawili się wesoło , uśmiech nie zniknął z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W  wolnej  chwili  maluchy  uczyły  się  wierszyka autorstwa U. Tomczak „Bal w przedszkolu”
W związku z tym, iż 20 lutego również obchodzony był „Tłusty czwartek” dzieci degustowały upieczone przez Panią Kucharkę oponki. Tygryski 5-6  latki  poznały etapy powstawania pączków oraz same mogły wykonać smakołyki ( oponki oraz pączki ) z masy solnej, które malowały farbą , a następnie dekorowały.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

 

FOTORELACJA


Nauczyciele

Walentynkowe zabawy

walentynki min

14  lutego  w  Przedszkolu  w  Młodojewie  dzieci  obchodziły  dzień Św. Walentego. Dzieci w tym dniu przeszły ubrane w  czerwone bluzeczki – kolor miłości. Dzieci prowadziły rozmowy okolicznościowe z nauczycielem „Co to jest miłość?”, „Jak okazujemy miłość?”, „Co jest symbolem Walentynek?”, „W jaki sposób świętujemy to pełne miłości święto?”. Obejrzały krótki filmik „Oczami dziecka święta Walentego”. Przedszkolaki w oparciu o wiersz Jana Brzechwy „Żuk” wypowiadali się na temat miłości. Milusińscy malowali walentynkowe  serca i brały udział w zabawach ruchowych, tańcach, konkursach. W tym radosnym dniu dzieci degustowały słodkości i w radosnych humorach wróciły do domu żeby okazywać miłość swoim najbliższym.

Walentynki również w swojej grupie obchodziły dzieci 5-6 letnie. Tygryski rozpoczęły ten dzień od poważnej rozmowy na temat tego święta :” Co to są Walentynki, jak je obchodzimy i co to jest miłość”.  Podsumowaniem wypowiedzi dzieci było wysłuchanie przeczytanej historii Święta Walentynek oraz wiersza pt. „Walentynki” . Mieliśmy również okazję obejrzeć filmik co sądzą o tym inne  dzieci.                                                                                                                                                                                                                                            

Wszyscy bawiliśmy się wspaniale biorąc udział w walentynkowych zabawach i tańcach np.; taniec na gazecie, taniec z balonem. Największe wrażenie zrobiło zdjęcie w fotobudce w  serduszkowych  okularach. Każde  dziecko  wykonało  również  walentynkowe  serduszko  malowane  farba  przy  użyciu  stempelków.  Przedszkolaki  wprowadzone  w  nastrój  święta  zabierały  do   domu  balony  w  kształcie  serca.  

FOTORELACJA

Nauczyciele

17 lutego Światowy Dzień Kota

dzienkota min17

W ramach  realizowanego  projektu  „Kocham  zwierzęta” przez  grupę  „Kotki  3-4-5 latki” 17  lutego  obchodziliśmy  Światowy  Dzień  Kota. Przedszkolaki w tym dniu zdobywały wiadomości na temat życia kota i jego osobowości. Milusińscy słuchały bajek o kotkach „Chory kotek”, „Kotek”. Dzieci wymieniały cecha zachowania i poznawały rasy kotów, co lubią jeść i dlaczego mają różne kolory na futerku. Przedszkolaki opowiadały o swoich kotkach i jak mają na imię. Z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach ruchowych do treści piosenek o kotkach oraz uczyły się krótkiego wierszyka „Kotek Puszek”. Na zakończenie w ekspresji plastycznej wykonały pięknego kotka i oglądały bajkę „Przygody kota Filemona”.

FOTORELACJA

Urszula  Tomczak