Dzień Jabłka 2020

dzien jablka iko

Młodojewo, 02.10.2020r.

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopców i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA w Przedszkolu w Młodojewie świętujemy.

W piątek (02. X. 2020 r.) w Przedszkolu w Młodojewie obchodziliśmy „Dzień Jabłka”. W grupie „Tygrysków” już od samego rana mogliśmy poczuć magię jabłkowego dnia. Wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane w bluzeczki w kolorach jabłek : czerwone, żółte lub zielone oraz miały opaski na głowach.
Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Najpierw odbyła się pogadanka na temat zdrowotnych walorów jabłek. Przedszkolaki opisywały jabłko, jako wygląd, zapach i smak. Wysłuchały opowiadania „O jabłuszku i Krasnym Ludku”.

Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, obejrzały na obrazkach jak wygląda sad,  praca w sadzie oraz jak jabłko jest zbudowane. Była także okazja do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek i umieszczanie pomponów na drzewie jabłoni oraz porównywanie wielkości jabłek.  
Podczas zajęć przedszkolaki włączyły się w dyskusję na temat znanej sentencji odnośnie walorów zdrowotnych omawianego owocu, a mianowicie : „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”. Dzięki temu milusińscy wiedzą, że jabłka są nie tylko smaczne, pachnące, ale przede wszystkim , iż są zdrowe.
Ten dzień był niewątpliwie ucztą dla kubków smakowych, bowiem „Tygryski” oprócz owoców spożywały różnorodne jabłuszkowe delicje: suszone jabłka, żelki , serek , sok jabłkowy, mus oraz pyszną szarlotkę upieczoną specjalnie dla dzieci.

Po naszym „jabłuszkowym ucztowaniu” starszaki wykonywały prace plastyczne techniką stemplowania.

Na zakończenie imprezy odbywała się sesją zdjęciowa „w jabłku” . Mamy nadzieję, że taki „tematycznych dzień” w przedszkolu : zabawy, zajęcia, pogadanki zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia. Kolorowy DZIEŃ JABŁKA zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

Paulina Matuszak

FOTORELACJA

„W świecie kropek, kropeczek …”

kropki2020 minMłodojewo, 15.09.2020r.


„W świecie kropek, kropeczek …”

W Przedszkolu w Młodojewie 15 września grupa „Tygrysków” obchodziła po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcania ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki, tam gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się , że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu : są na ubraniach, w literce „i”, występują na kostce do gry, a nawet zdobią kapelusz muchomora.

Bardzo chętnie milusińscy uczestniczyli w zabawach matematycznych. Zadaniem dzieci było liczenie kropek i odszukanie drugiej połowy talerzyka z odpowiednią liczbą, a następnie kolorowanie kropek zgodnie z wskazówkami .

Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia w „mini fotobudce”

Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.

 

FOTORELACJA

Dzień Kobiet 2020 w naszym przedszkolu

dzienkobiet20 min

6  marca  w  Przedszkolu w Młodojewie  obchodziliśmy  Dzień  Kobiet. W tym  wyjątkowym dniu  chłopcy, wszystkim dziewczynkom – „małym  kobietkom”, złożyli życzenia, zaśpiewali gromkie  100  lat  oraz  wręczyli  słodki  podarunek.  Wspólna  zabawa oraz  kolorowanie ilustracji tematycznie  związanej  z  tym  dniem  przyczyniły  się  do  uśmiechów  na  twarzy  oraz  miłych  wspomnień  z  tego  dnia.  Z  okazji  Dnia  Kobiet  wszystkie  dzieci  w  późniejszym  terminie  pojadą  na  wspólną  wycieczkę  do  Konina  obejrzeć  spektakl  „Jaś  i  Małgosia”  oraz  odwiedzą  bank  zapoznając  się  z  pracą  bankowca.


FOTORELACJA  

Nauczyciele

Spotkanie z fryzjerką w Przedszkolu w Młodojewie

fryzjerka min

W dniu 25.02.2020r. mieliśmy możliwość gościć specjalnego gościa – była nim Pani fryzjerka, która z chęcią przybyła do naszego przedszkola i przyniosła całą torbę ciekawych rzeczy, których używa podczas swojej pracy. Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały, gdy Pani wyjmowała „swoje skarby”, omawiając je i przy okazji zachęcając dzieci do zgadywania do czego dana rzecz służy.

Na stoliku pojawiły się prostownica, suszarka, maszynka do strzyżenia, pędzel do omiatania włosków, zwany karkówką, grzebienie, szczotki, lakier i pianka do włosów, wałki, przyrządy do malowania włosów, spineczki, gumeczki. Każdej rzeczy można było dotknąć.

Mogliśmy również zobaczyć pracę fryzjera „na żywo”. Kilkoro przedszkolaków zgodziło się być modelami . Dzieci siadały na specjalnie przygotowanym miejscu, zakładając na siebie „pelerynkę”. Pani Kasia wykonała zarówno dziewczynkom jak i chłopcom fryzury. Dziewczynki miały zaplatane warkocze oraz koki, natomiast chłopcy byli najczęściej czesani w irokeza. Jeden chłopiec nawet zgodził się na pomalowanie włosów specjalnym sprayem . Dzieci bardzo chętnie słuchały Pani Kasi i dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy.
Na zakończenie przedszkolaki podziękowały naszemu gościowi wręczając pamiątkową laurkę.

To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani Kasi za chęć przybliżenia przedszkolakom pracy fryzjera, za zaangażowanie i serdeczność okazaną Naszemu Przedszkolu.

FOTORELACJA

Nauczyciele

Dziś w Przedszkolu Wielki Bal …

bal min

Dziś w Przedszkolu Wielki Bal …


Bal karnawałowy dla przedszkolaków, to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest  on atrakcją bardzo lubianą przez dzieci i nauczycieli, dostarczającą wielu  wspaniałych przeżyć i ogromnej  radości.
Tak też było w Przedszkolu w Młodojewie dnia 20 lutego. W tym dniu już od rana pojawiały się różne postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów różnych bajek – wróżki, królewny, księżniczki, motylki, policjanci, Spider – Man i wiele, wiele innych. W pierwszej kolejności dzieci prezentowały się w swoich strojach, opowiadały o nich oraz pozowały do pamiątkowego zdjęcia. W  tym dniu również nie mogło zabraknąć konkursów np.: „ ruchowe krzesło”, „baloniki – kto pierwszy” . Na sali podczas pląsów wszyscy bawili się wesoło , uśmiech nie zniknął z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W  wolnej  chwili  maluchy  uczyły  się  wierszyka autorstwa U. Tomczak „Bal w przedszkolu”
W związku z tym, iż 20 lutego również obchodzony był „Tłusty czwartek” dzieci degustowały upieczone przez Panią Kucharkę oponki. Tygryski 5-6  latki  poznały etapy powstawania pączków oraz same mogły wykonać smakołyki ( oponki oraz pączki ) z masy solnej, które malowały farbą , a następnie dekorowały.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

 

FOTORELACJA


Nauczyciele