Sprzątanie Świata

20210917 102111

Akcja  Sprzątania Świata w Młodojewie

  Wrzesień  jest  miesiącem, w którym  w całej Polsce odbywa się  Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się  w tę akcję. Dzieci pomagały w sprzątanie ogrodu przedszkolnego. Dzięki temu wokół  przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej  i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. Starszaki w tym dniu, w trakcie oglądania filmu ekologicznego, poznały główną bohaterkę programu „Działam z imPetem „  -  Miecię.  Dowiedziały się jak prawidłowo segregować odpady i na czym polega recykling. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

wych.     Aneta  Sompolska

 

 

 

20210917 100935

20210917 101121

20210917 102154

20210917 104738

20210917 105110

Andrzejki 2020

andrzejki min20

Młodojewo, dn. 30.11.2020r.

"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

30 listopada w Przedszkolu w Młodojewie w Grupie „Tygryski” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, kolorowych karteczek itd. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

FOTORELACJA

Była noc, ciemna noc…

mikolajki min20

Była noc, ciemna noc…

Dnia 21.12.2020r. ( poniedziałek) w Przedszkolu w Młodojewie grupa „Tygrysków” świętowała od samego rana. Starszaki z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowały „mini koncert kolęd i pastorałek”. Dziewczynki w strojach góraleczek zaśpiewały i zatańczyły pastorałkę „ Gore gwiazda Jezusowi”, natomiast chłopcy jako pastuszki zaprezentowali pastorałkę „Była noc, ciemna noc”. Koncert został nagrany i wysłany rodzicom, ponieważ niestety nie mogli być obecni z powodu panującej pandemii. Po koncercie nie mogło zabraknąć wizyty św. Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty. Milusińscy również zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu, aby móc skosztować wigilijnych potraw i wspólnie zaśpiewać kolędy. Mimo, iż te wyjątkowe święta są inne niż w poprzednich latach, dzieci również spędziły ten dzień w magicznym nastroju.

FOTORELACJE

Pierniczkowy Dzień w Przedszkolu w Młodojewie

pierniczki min

Dnia 14.12.2020r. w Przedszkolu w Młodojewie grupa "Tygrysków" przygotowywała świąteczne wypieki „pierniczki”.
Dzieci poznały jakich składników potrzebujemy, żeby wykonać pierniczki. Również miały okazję obserwować etapy powstawania ciasta piernikowego.
Zadnie dzieci polegało na rozwałkowaniu ciasta oraz wykrawaniu różnych świątecznych kształtów, które kolejno trafiały do pieca. Jednak największą przygodą dla przedszkolaków było dekorowanie pierniczków. Wielkim trudem dla dzieci było powstrzymanie się , aby nie spróbować słodkiego lukru czy kolorowej posypki. Udekorowane pierniczki zostały spakowane dla dzieci, które zabierały do domów aby móc poczęstować w święta swoich bliskich.

FOTORELACJA

Mikołajki 2020

mikolajki20 min

Młodojewo, 04.12.2020 r.

„Święty Mikołaj do nas przychodzi, dużo prezentów dzieciom przynosi . W buciki wszystko zwinnie upycha i jak czarodziej w pośpiechu znika.”

Mikołajki są dniem dla dzieci długo oczekiwanym, pełnym wrażeń. W związku z panującą pandemią nasz Mikołaj w tym roku nie dojechał do nas osobiście, ale oczywiście nie zapomniał o przedszkolakach, odwiedził nas w nocy. 

W dniu 04.12.2020r. w grupie „Tygrysków” od samego rana panowały wśród dzieci świetne nastroje. W przed dzień Mikołajek przedszkolaki miały do wykonania zadanie z kalendarza adwentowego, które polegało na przygotowaniu, czyli wyczyszczeniu swoich bucików. Każdy pracował bardzo sumiennie, aby otrzymać prezent.

Dzieci w piątek przybyły do przedszkola ubrane w czerwone bluzeczki oraz czapki Mikołaja. Na twarzach każdego dziecka po wejściu do swojej sali było można zaobserwować zdziwienie, że św. Mikołaj już był i zostawił prezenty koło bucików. Milusińscy chcąc podziękować Mikołajowi za prezenty nagrały dla niego filmik z zaprezentowanym wierszykiem i piosenką oraz wykonały pracę plastyczną.

Mimo, iż w tym roku Mikołaj nie mógł być z nami osobiście, dzień ten był inny niż w ubiegłych latach - dzieci bawiły się świetnie tańcząc przy świątecznych utworach muzycznych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku św. Mikołaj będzie mógł odwiedzić nasze przedszkole.

Paulina Matuszak

FOTORELACJA