Niesamowita przygoda dzieci z Młodojewa w Borysewie

Borysewo min

W dniu 17 maja 2022 r. dzieci z Przedszkolak w Młodojewie wraz z wychowawcami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Pogoda w tym dniu była wymarzona, a program wycieczki bardzo bogaty i atrakcyjny. Pobyt w Borysewie dzieci rozpoczęły od zwiedzania ogrodu podczas przejazdu specjalną kolejką z lektorem. Milusińscy zobaczyli niespotykane na co dzień okazy zwierząt: białe tygrysy, białe lwy, kilka gatunków antylop, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, kilka gatunków małp, krokodyle, wielbłądy, żyrafy, lemury oraz białe wilki. Następnie podczas indywidualnego zwiedzania dzieci udały się do mini zoo, degustowały lody i zjadały smakołyki przygotowane przez rodziców oraz dokonywały zakupu wybranych pamiątek. Ostatnim punktem pobytu w ZOO Safari, po wspólnym zjedzeniu kiełbaski z ogniska, było udanie się w stronę basenu foki Dawidka. Tam przedszkolacy i rodzice z zachwytem i w skupieniu przyglądali się pokazom umiejętności, podczas karmienia, sympatycznej foki. Dawidek z ogromną gracją i wdziękiem zaprezentował wszystkim widzom różne akrobacje i sztuczki, za które otrzymał gromkie brawa. Pełni wrażeń po miło spędzonym dniu bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.

Światowy Dzień Ziemi 2022

dz ziemi22 min

22  kwietnia  w Przedszkolu  w  Młodojewie  obchodziliśmy  Światowy Dzień  Ziemi.  Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały na temat ochrony środowiska, nowoczesnych  sposobów  wytwarzania  prądu  oraz  oszczędnego  używania  wody. Dzieci  dowiedziały się   również co to jest ekologia,  recykling,  a  także  jak  prawidłowo  należy  segregować  odpady. Wszystkie  zdobyte  wiadomości  i  umiejętności  mają  służyć  ochronie  naszej  planety  by  żyło  nam  się  na  niej  miło,  zdrowo  i  przyjemnie.

Święta Wielkanocne w Przedszkolu w Młodojewie

wielkanoc min

Na kilka dni przed Wielkanocą dzieci z Przedszkola w Młodojewie zapoznawały się z głównymi tradycjami związanymi z tym świętem: dekorowały Palmy Wielkanocne, malowały jajka, ozdabiały zajączka oraz przygotowywały świąteczną kartkę dla najbliższych. W trakcie tych wszystkich przygotowań dzieci śpiewały radosne piosenki o tematyce Wielkanocnej. 13 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie, w trakcie którego przedszkolacy składali sobie życzenia i degustowali świąteczne potrawy. Nie mogło zabraknąć miłej niespodzianki od Zajączka – wszystkie dzieci otrzymały przepiękną niespodziankę. Po śniadanku dzieci udały się do pracowników szkoły z życzeniami i własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi. Wszystkie te aktywności miały na celu przybliżyć milusińskim radosny charakter tych świąt oraz zapoznać z przepięknymi tradycjami Wielkanocnymi. W miłej i radosnej atmosferze przedszkolacy bawili się w tym dniu wesoło pozując do pamiątkowych zdjęć z przyjaciółmi oraz w fotobudce - zajączku.

Witaj Wiosno!

wiosna22 min

Każdego  roku  dzięki z Przedszkola  w  Młodojewie  oczekują  na  przyjście  wiosny. Kiedy za oknami przyroda mały  mi krokami budzi się ze snu w naszym przedszkolnym  kąciku przyrody mamy pierwsze zwiastuny wiosny – hiacynty, żonkile.
   Dzieci  razem  z  nauczycielami  sieją  rzeżuchę,  fasolę  i  sadzą  cebulkę żeby później degustować  szczypiorek. Przedszkolacy przez szkło powiększające  obserwują  etapy  wzrostu nowalijek.  Milusińscy  przed nadejściem  wiosny  uczą  się  piosenek,  wierszyków  oraz  eksponują  tą  radosną  porę  roku  w  ekspresji  plastycznej  i  technicznej.
   21  marca  dzieci  w  wielu  wesołych  zabawach  ruchowych ,  przy  muzyce,  w  wiosennych  zagadkach,  podczas  zespołowego  malowania  i  dekorowania  Pani  Wiosny  oraz  wiosennego,  kolorowego  korowodu  radośnie  i  z  wielkim  okrzykiem  powitały  Wiosnę.  Wszystkie  dzieci  przyszły  w  tym  dniu  ubrane  w  zielone  bluzeczki  chcąc  zachęcić  nieśmiałą  wiosnę  do  pozostania  już  z  nami  na  dłużej.  W  czasie  przemarszu  przedszkolacy  trzymając  w  ręku  emblematy  z  symbolami  nadchodzącej  pory  roku,  obserwowali  wiosenne  kwiaty  i  pączki  na  gałązkach  drzew.

Dzień Kobiet w Przedszkolu w Młodojewie

dzienkobiet22 min

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.  8 marca  w  Przedszkolu  w  Młodojewie  odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie  oraz  podaniu  obiadku. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Podczas  krótkiego  odpoczynku milusińscy  degustowali  ciasteczka  oraz  kolorowali  tematyczne  ilustracje. Wykonali  również laurki, które zabrali  do  domu  aby  wręczyć  swoim  mamom  z  okazji  Dnia  Kobiet.  Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.