Dla mojej Babci i mojego Dziadka

Na  nasze   smutki   mają  słodkie  i  pyszne  rozwiązanie,  znajdą  radę  na  każde  zmartwienia -  to  nasze  kochane  Babcie  i  Dziadkowie.  21  i  22  stycznia  to  szczególne  dni  w  roku,  w  których  możemy  wyrazić  naszą  wdzięczność,  za  ich  trud  i  oddanie  oraz  wszystko  to,  co  od  nich  otrzymujemy  -  to  Dzień  Babci  i  Dzień  Dziadka.
   Z  tej  właśnie  okazji  w  Przedszkolu  w  Młodojewie  zorganizowane  zostały  przedstawienia  online  w  poszczególnych  grupach.
Starszaki  przygotowały  pod  okiem  nauczycielek  „Jasełka”,  w  których  recytowały  wiersze  i  śpiewały  kolędy. Na  koniec  przedstawienia  zerówiaki   wspólnie  przekazały  życzenia  dla  kochanej  Babci  i  drogiego  Dziadka. W  grupie  maluszków  dzieci  również  przedstawiły  swoje  umiejętności  recytatorskie  i  wokalno – taneczne  z  okazji  Dnia  Babci  i  Dziadka.  Wykonały  piosenkę  ” W  górę  i  w  dół”, „Zimowe  Bałwanki”  oraz  złożyły  życzenia.  Wszystkie  przedszkolaki  zabrały  dla  Babć  i  Dziadków  przepiękne  laurki  z  okazji  ich  święta.
   Dyrekcja  oraz  grono  pedagogiczne  składa  serdeczne  życzenia,  dużo  zdrowia  i  pociechy  z  wnucząt  wszystkich  Babciom  i  wszystkim  Dziadkom.

Film 1.

Film 2.

Film 3.

Spotkanie Wigilijne w Przedszkolu w Młodojewie

Wigilia 2021 w przedszkolu

„To właśnie tego wieczoru,

gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha - w serca złamane i smutne,

cicha wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru,

od bardzo wielu już wieków,

pod dachem tkliwej kolędy,

Bóg się rodzi w człowieku”.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały jeszcze dłużej. Już z początkiem grudnia w naszym przedszkolu widoczne były świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego Spotkania Wigilijnego. Uroczystość ta łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością i życzliwością. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sali i wykonywania świątecznych ozdób, nasze dzieci uczyły się wierszy, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej przedszkolnej atmosfery było Spotkanie Wigilijne w dniu 21 grudnia 2021r. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny poczęstunek. Po ogólnym złożeniu życzeń oraz śpiewaniu kolęd dzieci symbolicznie spożyły opłatek. Przy świątecznym stole, w miłej atmosferze milusińscy długo ze sobą rozmawiali oczekując jednocześnie na podarunki od Gwiazdora.

W gwarze przedświątecznych przygotowań, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby nie przeoczyć istoty Świąt Bożego Narodzenia.

Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy Przedszkola w Młodojewie składają najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia wszystkich marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2022.

Mikołajkowe odwiedziny w przedszkolu w Młodojewie

mikolajki minjpg

Grudzień jest ulubionym miesiącem wszystkich dzieci. Stają się one w tym czasie coraz bardziej niecierpliwe w oczekiwaniu na przyjście Mikołaja. Z wielką radością i zapałem przygotowują podarunki, wykonują dekoracje oraz uczą się pięknych wierszy i świątecznych piosenek. Taka też atmosfera panowała w Przedszkolu w Młodojewie, które 6 grudnia odwiedził  Św.Mikołaj z wielkim koszem prezentów. Miły starszy gość chętnie odpowiadał na zadane przed dzieci pytania, pozował do wspólnych zdjęć oraz w wysłuchał przygotowanego  przez przedszkolaków krótkiego występu. Po wspólnym spotkaniu i rozmowie dzieci z każdej grupy wykonały przepiękne portrety Św. Mikołaja.

Czar Andrzejkowego wieczoru w Młodojewie

andrzejki min

Każdego roku w przedszkolu w Młodojewie odbywają się Andrzejki. Jest to bardzo stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie.

W dniu 29 listopada dzieci w czasie Andrzejkowych wróżb dowiadywały się co ich czeka w przyszłości. Dawne zwyczaje ludowe takie jak: wróżba z butelką, przekuwanie serca z imionami przyszłego wybranka, który but pierwszy, kim zostanę w przyszłości, słodkie życzenia  oraz  ruchome talerze sprawiły przedszkolakom wiele radości.

Ostatnią z wróżb przy której dzieci zachowywały szczególne bezpieczeństwo było lanie wosku przez dziurkę od klucza. Powstałe woskowe figurki dzieci zabierały i w blasku domowej lampy oglądały cień.

Wspólna zabawa, w pełną uroku Wigilię Świętego Andrzeja,  pobudziła wyobraźnię,  pomysłowość oraz  szacunek młodego pokolenia dla tradycji i obrzędów ludowych.

Dzień Dyni w Przedszkolu w Młodojewie

dynia min21

Gdy  nadchodzi  koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić Dzień Dyni!

W Przedszkolu w Młodojewie święto to obchodziliśmy w środę 17  listopada. Dzieci wraz z paniami tego dnia ubrały się na pomarańczowo – można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Podczas zajęć dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. W każdej z grup odbyły się dyniowe zabawy: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru, kształtu, szeregowanie od największej do najmniejszej, przeliczanie, sadzenie, wspólne malowanie „Dyniowej Księżniczki i Dyniowego Rycerza” oraz dyniowy tor przeszkód. Dzień ten przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, radości i zabawy.