Pieczenie pierników

Pierniczki

18.12.2017r. dzieci z Przedszkola w Młodojewie zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanego wcześniej przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, mikołajów, przy pomocy foremek.

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.
Pięknie zapakowanymi pierniczkami zostaną obdarowane dzieci i rodzice podczas spotkania wigilijnego.

Bojarska Paulina, Sompolska Aneta Cybulska Katarzyna