Bezpieczny przedszkolak zawsze i wszędzie

Policja

Młodojewo, dn. 13.12.2017r.

Od początku roku szkolnego dzieci w Przedszkolu w Młodojewie poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie Policjant.

W środę 13 grudnia zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola Panie Policjantki z Komisariatu Powiatowego Policji w Słupcy.  

Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest  praca policjanta / policjantki. Przedszkolaki mogły zobaczyć, jak wygląda strój policjanta, w tym policyjną czapkę i kajdanki, które miały również możliwość przymierzyć.

Tematem spotkania również  było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panie policjantki, w formie praktycznej, przypomniały podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyły jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Po dzisiejszym tak ważnym spotkaniu, większość przedszkolaków zdeklarowała się zostać policjantem lub policjantką.

Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panią policjantką podziękowanie oraz kwiatki.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci! Dziękujemy!

FOTORELACJA

Bojarska Paulina, Sompolska Aneta, Cybulska Katarzyna

Odsłony: 406