…Czas magii i wróżb…

wrozby17

Młodojewo, 30.11.2017r.

…Czas magii i wróżb…

Andrzejki - to tradycja ludowa wieczoru wróżb znana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Dawniej w przedostatni dzień listopada (wigilię Św. Andrzeja z 29 na 30) wszystkie panny (później również kawalerowie) wróżyły sobie, aby dowiedzieć się, co czeka je w przyszłości. Andrzejki były również specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Dzisiaj nie traktujemy andrzejkowych wróżb tak poważnie, jak robiono to dawniej. Wróżenie w andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa i właśnie taka wesoła, wspólna zabawa odbyła się 30 listopada 2017r. w Przedszkolu w Młodojewie.

Przedszkolne sale zamieniły się w magiczne krainy, do których wkroczyły piękne wróżki. Od razu wiadomo było, ze będzie to czas wróżb i czarów. Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu.

W ten magiczny dzień, przedszkolaki dowiedzieć się mogli kim zostaną za kilka lat, a zatem w przyszłości. Za pomocą kolorowych kart, monet, wędrujących bucików, serduszek z imionami, a także innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Najbardziej jednak  podobała się zabawa z kapciami - które wędrowały przez całą salę do drzwi - który pierwszy przekroczył próg - to dziecko miało w tym dniu  przywilej pierwszeństwa. Tańce przy muzyce były dopełnieniem wesołej zabawy. Na zakończenie niezwykłego i magicznego dnia, pełnego wrażeń, dzieci pokolorowały rysunki symbolizujące święto, czyli „Andrzejki”.

FOTORELACJA

Bojarska Paulina, Sompolska Aneta, Cybulska Katarzyna

Odsłony: 409