Święto Misia 2017

dzienmisia min17

To przecież wielka gratka być przyjacielem misia uszatka

Jako  małe dzieci każdy z nas na pewno miał i bardzo kochał swojego pluszowego misia. Nie które były małe inne tak duże, że ledwo można je było objąć, ale zawsze był przy nas w tych dobrych i złych chwilach.  Tak niepozorne a jak bardzo kochane przez wszystkie dzieci na świecie.

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanką przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".

 Tradycją w Przedszkolu w Młodojewie stało się świętowanie w listopadzie Dnia Pluszowego Misia. Z tej oto okazji uczestniczyliśmy  w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole nr 1 w Słupcy. W konkursie zostało nagrodzonych 5 naszych przedszkolaczków, którzy byli w piątek 24.11. po odbiór nagród. Milusińscy okazali wielkie serce biorąc, również udział w akcji charytatywnej Fundacji Mam Marzenie – zbierając różne maskotki, ale także przybory szkolne dla małych pacjentów przebywających w szpitalach onkologicznych.

27 listopada 2017r. w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu odbył się Bal Pluszowego Misia, w którym wzięły udział dzieci wraz ze swoimi przyniesionymi misiami. Maluszki prezentowały swoje przytulanki i rozmawiały, o tym, jak należy o nie dbać.

Przy wesołej muzyce „Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”, „Niedźwiadek” dzieci doskonaliły swoje umiejętności wokalno – taneczne, natomiast podczas konkurencji sportowych – zwinność ruchową. Upamiętniając tak ważną postać w naszym dziecięcym życiu nie sposób pominąć misiowych zagadek, czy też misiowych masażyków.

Przez cały tydzień przedszkolaki w ramach spotkania w Bibliotece Publicznej w Młodojewie słuchały bajek o misiach. Nie mogło również zabraknąć wizyty uczniów z klasy II Szkoły Podstawowej w Młodojewie. Starsi koledzy – przebrani w stroje pluszaków- zapoznali maluchów, z przygodami różnych misiów w oparciu o literaturę dziecięcą.

Ogromną atrakcją dla wszystkich dzieci była sesja zdjęciowa z największymi pluszakami na Balu Misia oraz wspólne wykonanie portretu pluszowego misia – wysypując kontury różnymi produktami np.: kaszą, ryżem, kawą , wełną itd.

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.    

FOTORELACJA

 Bojarska Paulina, Sompolska Aneta, Cybulska Katarzyna

         

Odsłony: 424