DZIEŃ „ŚNIADANIE DAJE MOC”

sniadanko min

DZIEŃ „ŚNIADANIE DAJE MOC”
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodojewie

Już od kilku lat Szkoła Podstawowa w Młodojewie dnia 8 listopada celebruje Dzień - Śniadanie Daje Moc. To święto śniadaniowe obchodzone jest w ramach programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, który ma za zadanie zwiększać świadomość odnośnie roli śniadania w diecie dziecka oraz zasad zdrowego odżywiania. Jak wiadomo dobry początek dnia zapewnia równy start i wyrównuje dzieciom szanse wśród licznych szkolnych obowiązków.

W ramach programu Śniadanie Daje Moc nauczyciele klas 1-3 organizują dla dzieci lekcje na temat zdrowego odżywiania, połączone często ze wspólnymi śniadaniami, podczas których dzieci w prosty i zabawny sposób przyswajają zasady zdrowego odżywiania , przypominają o ważnej roli śniadania, wartościach odżywczych warzyw, owoców.

Tak było i tym razem, w dniu 8 listopada 2017r. pod hasłem „ SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO” uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami od samego rana ochoczo zajęli się przygotowywaniem kolorowych i zdrowych kanapek. Z warzyw i owoców przyniesionych przez dzieci stworzono ogromną wyspę owocowo-warzywną. Przy ustawionym długim stole na korytarzy szkolnym dzieci wspólnie z nauczycielami i panią Dyrektor Mirosławą Wędziną zjedli smaczne i zdrowe śniadanie.

Efekt działań w tym roku zaskoczył wszystkich. Kanapkami , owocami i zdrowymi przekąskami częstowała się cała społeczność szkolna. Dzięki ogromnym zaangażowaniu się w ten dzień pań kucharek (pani Iwona i pani Małgosia), które wyczarowały wspaniałe cuda z warzyw i owoców uczniowie mogli odkryć ich nowy wygląd i sposób podania. Bardzo dziękujemy również sponsorowi tj Hurtownia Warzyw i Owoców „ Maja” w Słupcy, od którego otrzymaliśmy warzywa i owoce.

Ogromne podziękowania kierujemy również do nauczycieli i pracowników Gminnego Przedszkola w Młodojewie, którzy w tym roku po raz pierwszy dołączyli do programu i realizacji Dnia „Śniadanie Daje Moc”. Przedszkolaki również przy wspólnym stole w tym dniu zajadały się fantastycznie wyglądającymi kanapkami i owocowo – warzywnymi zwierzątkami. Niesamowitą kreatywnością i pomysłowością w przygotowaniu zdrowego śniadania wykazała się uwielbiana przez dzieci Pani Ewa z kuchni, dzięki której dzieci poznały m.in. owocowego jeża, marchewkowe kwiatki i warzywne motyle. Przedszkolaki były zaczarowane, buzie miały zachwycone a brzuszki w tym dniu wszystkie najedzone.
Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności. Dzień ten zostanie na długo w pamięci przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Młodojewie.

FOTORELACJA

 

Koordynator programu Śniadanie Daje Moc – Emilia Mizera

Odsłony: 623