Czas refleksji i zadum...

DSCN7577 min

Młodojewo, 30.10.2017r.

… Czas refleksji i zadumy …

„Żal że się za mało kochało,

że się myślało o sobie

że się już nie zdążyło

że było za późno  

A choć ich życia płomień zgasł,

to myśli o nich

jest przecież w nas”.

 

1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten „płomyk nadziei”, wierząc, że kiedyś się jeszcze z nimi zobaczymy.

Pielęgnując tradycję związaną z obrzędami Wszystkich Świętych dzieci 30 października z Przedszkola z Młodojewa odwiedziły pobliski cmentarz w celu zapalenia zniczy na grobie Nieznanego Żołnierza i małych dzieci. Nauczycielki wyjaśniły dzieciom co znaczy symbol NN. Po powrocie dzieci prowadziły rozmowy na powyższy temat oraz kolorowały piękne kwiaty i znicze jakie stawiamy w tym dniu pełnym refleksji i zadumy.     

FOTORELACJA

Bojarska Paulina, Sompolska Aneta, Cybulska Katarzyna      

Odsłony: 442