Dyniowe szaleństwa…

 

 

IMG 3712 min

Młodojewo, 23.10.2017r.

Dyniowe szaleństwa…

 Nadszedł taki czas, który nadchodzi każdej jesieni. Po etapie chwalenia się okazałą kolekcją borowików czy podgrzybków przyszedł moment na imponujące DYNIE.  

Narodowy Dzień Dyni obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych tradycyjnie 26 października. W Polsce również w wielu miejscowościach organizowane są różne pikniki, festyny z okazji Święta Dyni.  

Taka impreza odbyła się po raz pierwszy 23 października w Przedszkolu w Młodojewie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: rodzice oraz Pani Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Młodojewie Pani Mirosława Wędzina.

Dzieci oraz nauczycielki w tym dniu były ubrane na pomarańczowo, a nawet przebrane w dyniowe stroje. Dzięki czemu było miło i zabawnie. Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego przywitania się, za pomocą krążącej dyni. Następnie milusińscy dowiedzieli się różnych przydatnych informacji o królowej warzyw, czyli DYNI. Od dziś już wiedzą, że DYNIA to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo. Przedszkolaki poznały rodzaje, gatunki dyń, właściwości zdrowotne dyń oraz jej pochodzenie. Po krótkiej rozmowie wprowadzającej w tematykę Święta Dyni, przybył do Przedszkola Pan z paczką dla dzieci. Maluszki wspólnie otworzyli paczkę, w której znajdowała się „DYNIA MARIOLKA prosto ze ŚLĄSKA”, a wraz z nią list skierowany do dzieci z Przedszkola z Młodojewa. Z listu przedszkolaki dowiedziały się co można zrobić pysznego z dyń oraz jakie zadania mają do wykonania w tym szczególnym dniu. Pierwsze zadanie polegało na stemplowaniu gąbkami z farbą Dyń – nadawanie dyniom pomarańczowego koloru oraz wymyślanie nazw np. „Królowa Dynia”, „Dynia Kosmitka”. Do drugiego zadania zaangażowaniu były nie tylko dzieci, ale również rodzice. To wspaniałe warzywo zainspirowało rodziców oraz ich pociechy do wykonania przepięknych DYNIOWYCH CUDAKÓW, z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie sposób było nie ozdobić DYNIOWYMI CUDAKAMI naszych sal oraz przedszkolnej szatni. Poza tym w przerwach między pracami plastycznymi odbyły się zajęcia ruchowe, które polegały na pokonywaniu torów przeszkód z dynią w różny sposób oraz konkurs taneczny z balonem. Na sam koniec przedszkolaków, rodziców i Panią Dyrektor czekała degustacja przygotowanych przez rodziców potraw z dyni. Po poczęstunku dzieci, a nawet rodzice wykonali pamiątkowe zdjęcie w DYNIOWEJ FOTOBUDCE. Wszyscy chętnie bawiliśmy się przy piosence „Zjadacz Dyń”.

Podsumowując, można by napisać, że Święto Dyni pozostanie na długo w naszej pamięci. W dowód uznania, każdy uczestnik dyniowego dnia otrzymał „Balonową Dynią”.

Dziękujemy bardzo Pani Dyrektor oraz rodzicom za przybycie i włącznie się do wspólnej zabawy.

FOTORELACJA

Paulina Bojarska

Aneta Sompolska

Odsłony: 528