„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa…”

„Pyszna i zdrowa sałatka owocowa…”

Młodojewo, 05.10.2017 r.


Jesień to czas dojrzewania owoców. Korzystając z bogactwa darów jesieni dzieci z Przedszkola z Młodojewa z grupy „Kotków” i „Tygrysków” samodzielnie przygotowywały sałatkę owocową. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.

W czwartek 05.10. na zajęciach było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci robiły bardzo zdrowe sałatki owocowe. Milusińscy przynieśli z domów różne, świeże, ulubione owoce – były to gruszki, jabłka, winogrona, pomarańcze, banany, kiwi, a nawet arbuzy z własnego ogrodu.

Najpierw były przygotowania: założyliśmy fartuszki i czepki, umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko było już gotowe, przystąpiliśmy do pracy, do krojenia owoców, mieszania…. a co najważniejsze do degustacji. Ach, co to była za uczta!

Sałatki owocowe smakowały wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego, że sami ją przyrządziliśmy? Nikogo nie trzeba było namawiać do jej spróbowania, gdyż najlepiej smakuje posiłek samodzielnie przygotowany.

Przyrządzenie sałatek owocowych dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwie funkcjonującym organizmie.

Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.

FOTORELACJA

Bojarska Paulina
Sompolska Aneta

Odsłony: 536