Dzień Chłopca 2017

dzch17 min

- Chcę zostać strażakiem…

W ramach programów prozdrowotnych realizowanych w Przedszkolu w Młodojewie dzieci 29.09.2017r. z okazji „DNIA CHŁOPCA” udały się w odwiedziny do Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Słupcy.
W czasie rozmowy ze strażakami przedszkolaki wykazywały się umiejętnością prawidłowego posługiwania się numerami alarmowymi, oraz potrafiły wskazać sytuacje, w których należy wezwać straż pożarną.
Wielkim zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz wozów strażackich oraz sprzętu pożarniczego służącego do gaszenia pożaru i ratowania ludzi.

Dzieci chętnie przymierzały mundury żaroodporne, hełmy, kamizelki ratunkowe, maski tlenowe, które strażak musi zakładać w czasie akcji ratowniczej.

W ramach wdzięczności dzieci wraz z nauczycielami wręczyły podziękowanie życząc spokojnej i bezpiecznej służby. Przedszkolaki dziękują za tak serdeczne przyjęcie w PPSP Słupca i przekazaną cenną wiedzę. Fascynacja tym zawodem była tak ogromna, że nie tylko chłopcy deklarowali się zostać strażakami, ale również dziewczynki.

Kolejną atrakcją dzisiejszego wyjazdu była wspólna zabawa w „Dino Świecie”, podczas, której dzieci rozwijały sprawność ruchową oraz wspólnie integrowały się w zabawie. Po powrocie do przedszkola dziewczynki zaśpiewały wspólnie „sto lat”, złożyły życzenia i wręczyły słodkości ufundowane przez Radę Rodziców.

Dzieci po dniu pełnym wrażeń, z uśmiechem na twarzy wróciły do domów.

FOTORELACJA


Aneta Sompolska
Paulina Bojarska

Odsłony: 460