„Kolorowa Pani Jesień”

wiosna17 min

Jak co roku przedszkolaki z Przedszkola w Młodojewie powitały nową porę roku – jaką jest JESIEŃ.

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o cechach charakterystycznych dla jesieni, jej darach oraz oznakach. Dzieci uczyły się wierszyków oraz piosenek o tematyce jesiennej.

Z przyniesionych przez milusińskich darów jesieni zostały stworzone piękne kąciki przyrody, w których musimy podkreślić, że pojawiły się nawet prawdziwe grzybki przyniesione prosto z lasu.

Atrakcją dla maluchów było tworzenie jeżyków z masy solnej, gdzie mogły najpierw pobawić się ciastem, a następnie stworzyć samodzielnie swojego jeżyka, który miał pokręcone igiełki – co bardzo śmieszyło przedszkolaków.

Jako podsumowanie wiadomości dzieci udały się na wycieczkę do lasu w celu obserwowania drzew, krzewów, zbierania szyszek, gałązek, opadłych, kolorowych liści.

Na sam koniec przedszkolaki stwierdzili, że jesienią dzieci również mogą kreatywnie spędzać czas, nie tylko w przedszkolu, ale również w domu z rodzicami.