Dzień Mleka

Dzień Mleka

Młodojewo, 29.05.2017r.

„Mleczne szaleństwa”

„Pij mleko od rana – zabawa udana.

Pij mleko w południe – a będzie Ci cudnie.

Pij mleko wieczorem – a zaśniesz z humorem”

 

25 maja jest Międzynarodowy Dzień Mleka. Tego dnia w Przedszkolu w Młodojewie dominującym kolorem była biel.

Dzieci wytężały swój zmysł smakowy degustowały jogurty, dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery białe i żółte, jogurty, maślankę oraz jakie mają walory zdrowotne dla organizmu każdego człowieka.

Przedszkolaki w tym dniu uczyły się piosenki „Mleczny Bar”, otrzymały kotyliony na bluzeczkę z pięknym wierszem i czapki w krowie łaty.

Bardzo podoba się dzieciom zabawa w „dojenie krowy” i naśladowanie odgłosów krowy.

Dzieci z poszczególnych grup wycinały z gazet produkty z mleka i wykonywały pracę zbiorową – piękny plakat z produktami mlecznymi i wypowiadały się na temat ich właściwości zdrowotnych. Przedszkolaki kolorując wizerunek krowy poznawały jej budowę i okrzykiem „ Pij mleko będziesz wielki” zakończyły ten radosny dzień.

Pracownicy Przedszkola dziękują Spółdzielni Mleczarskiej w Strzałkowie za produkty z mleka dla naszych przedszkolaków.

FOTORELACJA

 

nauczyciele

 

Młodojewo, 29.05.2017r.

 

„Mleczne szaleństwa”

 

„Pij mleko od rana – zabawa udana.

Pij mleko w południe – a będzie Ci cudnie.

Pij mleko wieczorem – a zaśniesz z humorem”

 

 

25 maja jest Międzynarodowy Dzień Mleka. Tego dnia w Przedszkolu w Młodojewie dominującym kolorem była biel.

Dzieci wytężały swój zmysł smakowy degustowały jogurty, dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery białe i żółte, jogurty, maślankę oraz jakie mają walory zdrowotne dla organizmu każdego człowieka.

Przedszkolaki w tym dniu uczyły się piosenki „Mleczny Bar”, otrzymały kotyliony na bluzeczkę z pięknym wierszem i czapki w krowie łaty.

Bardzo podoba się dzieciom zabawa w „dojenie krowy” i naśladowanie odgłosów krowy.

Dzieci z poszczególnych grup wycinały z gazet produkty z mleka i wykonywały pracę zbiorową – piękny plakat z produktami mlecznymi i wypowiadały się na temat ich właściwości zdrowotnych. Przedszkolaki kolorując wizerunek krowy poznawały jej budowę i okrzykiem „ Pij mleko będziesz wielki” zakończyły ten radosny dzień.

Pracownicy Przedszkola dziękują Spółdzielni Mleczarskiej w Strzałkowie za produkty z mleka dla naszych przedszkolaków.

 

nauczyciele

Odsłony: 592