Wielkanoc 2017

Wielkanoc 2017

Wielkanocny zajączek wita
i o zdrowie przedszkolaków pyta.
Kica po wiosennej trawce,
wita wiosnę co siedzi na ławce…

Wielkanocny zajączek wita…

Tuż przed świętami wielkanocnymi wśród pięknie udekorowanych sal dzieci z Przedszkola w Młodojewie zapoznały się z tradycjami tych uroczych świąt.

W trakcie uroczystego śniadania dzieci dzieliły się jajkiem – jako symbolem nowego życia i odrodzenia oraz degustowały Polski Żurek i inne tradycyjne potrawy wielkanocne. Zapaliły również świąteczny znicz przy tablicy Jana Pawła II, który jest patronem naszej szkoły.

W tym dniu urokliwa świąteczna atmosfera sprawiła, że dzieci miały radosne humory i z radością brały udział w zabawach: „ co pasuje do wielkanocnego koszyczka?”, „udekoruj pisankę”, „kolorowe kurczaki” – historyjka obrazkowa.

Przedszkolaki słuchały literatury o tematyce wielkanocnej oraz w pracach plastycznych utrwalały zdobyte wiadomości.

Urokliwa atmosfera została zakończona wręczeniem wielkanocnych paczek od zajączka.

Milusińscy w dobrych humorach zabrały świąteczną atmosferę do swoich rodzinnych domów.

FOTORELACJA

nauczyciele

Odsłony: 662