Zdrowo się odżywiamy – cukier ograniczamy…

Zdrowe odżywianie

Jak co roku w miesiącu kwiecień – 7 kwietnia obchodzimy – Światowy Dzień Zdrowia w Przedszkolu w Młodojewie. Dzieci uczą się jak należy się odżywiać, dbać o higienę jamy ustnej i całego ciała oraz jaki wpływ na organizm ma ruch i ćwiczenia gimnastyczne.

Z samego rana po wysłuchaniu literatury dziecięcej o tematyce zdrowotnej „Kajtuś u dentysty”, „Małpa w kąpieli”, „Brudasek”, „Chory miś”, „Chory kotek”, „Świat jedzenia”, „Burczy mi w brzuchu”. Z dużym zaangażowaniem robiły owocowe koreczki, które z apetytem degustowały.

Wspólne ruchowe zabawy przy piosenkach o zdrowiu pt.: „Gimnastyka to zabawa”, „Praczki”, „Buraczki i cebula”, „Myj ręce” pozwalały spalić kalorie.

Przedszkolaki w ekspresji plastycznej przedstawiły pracę zbiorową „OWOCOWY KOSZ”, plakaty „Tak czy nie” w których dzieci posegregowały żywność na zdrową i niezdrową.

Na zakończenie wszyscy wspólnie obejrzeli edukacyjny film „Doktor Ząbek” utrwalając zasady prawidłowego szczotkowania ząbków.

FOTORELACJA

Odsłony: 517