Dzień Wiosny'17

Dzień Wiosny

Młodojewo, 21.03.2017r.

Wiosna zbudziła się z rana
wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana
Lecz zajrzała we wszystkie zakątki
- zaczynamy wiosenne porządki…

Wiosna, wiosna, ach to Ty …

21 marca dzieci z Przedszkola w Młodojewie ubrane w kolorowe bluzeczki i w wiosennie udekorowaną salę powitały – Panią Wiosnę. Wspólny śpiew o tematyce wiosennej i radosna zabawa przy muzyce „Jaki to ptak wiosenny?”, „Idzie do nas wiosna”, „ Pobudka z ogródka”. Dzieci wysłuchały wierszy J. Brzechwy „ Wiosenne porządki”, J. Tuwima „ Ptasie radio” i prowadziły swobodne rozmowy okolicznościowe.

Również zapachniało wiosną w przedszkolnych kącikach, gdzie przedszkolaki podziwiały rosnącą rzeżuchę i szczypior, poznając walory zdrowotne tych warzyw.
Milusińscy w pracy zbiorowej ozdabiały sukienkę Pani Wiosny rekwizytami zwiastującymi nadejście tej radosnej pory roku. Na zakończenie dnia dzieci spacerując z rekwizytami po ulicach Młodojewa podziwiały wiosenne ogrody.

FOTORELACJA

nauczyciele

Odsłony: 546