Magiczne tradycje świąt….

Mikołajkowo

Magiczne tradycje tych świąt….


Biały obrus lśni na stole
pod obrusem siano
Płoną świeczki na choince
co tu przyszła na noc
Na talerzach kluski z makiem
karp jak księżyc srebrzy
Zasiadają w koło stołu
dziadek z babcią krewni

Tuż przed świętami w naszym przedszkolu w Młodojewie zapachniało tradycjami Bożego Narodzenia. Odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej w Młodojewie i czytały radosne bajki o tematyce świątecznej. Przedszkolaki zostały zaproszone na piękne Jasełka przygotowane przez młodzież ze Szkoły Podstawowej, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój.
W czasie wieczerzy wigilijnej dzieci podziwiały świątecznie udekorowaną salę, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz degustowały świąteczne potrawy.
Na zakończenie dzieci razem z naczycielami śpiewały kolędy i prowadziły rozmowy okolicznościowe, podziwiały otrzymane paczki ufundowane przez Radę Rodziców placówki i anonimowego sponsora.
Dyrektor U. Tomczak składając świąteczne życzenia serdecznie podziękowała nauczycielowi panu K. Sobczakowi, katechetce pani A. Wójkowskiej, Radzie Rodziców, sponsorowi oraz nauczycielom, kucharce pani Ewie Paluch, pomocy pani P. Bojarskiej za zorganizowanie tak uroczystego dnia.

FOTORELACJA

Nauczyciele

Odsłony: 701