Mikołaj

Mikołaj 2016

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje…
Dziadzio Mikołaj lasem wędruje
w okna zagląda i nadsłuchuje.
Gwiazdka w okna świeci
o każdym grzecznym dziecku pamięta.
Stary dziadziunio Mikołaj Święty.
Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie.

Grudzień jest ulubionym miesiącem dzieci. Z wielką radością i zapałem przygotowują dekoracje oraz uczą się pięknych wierszy i piosenek świątecznych.

Taka też atmosfera panowała w Przedszkolu Gminnym w Młodojewie 13 grudnia. Jak każdego roku odwiedził nas Mikołaj ze śnieżynkami z Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy. Stary dziadziunio i śnieżynki ufundowali każdemu dziecku piękne upominki. Dzieci w dowód wielkiej sympatii do Mikołaja recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wspólnie się bawiły oraz obdarowały gości świąteczną czekoladą.

Nauczyciele oraz dzieci z naszego przedszkola pragną serdecznie podziękować- dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy Panu M. Kłanieckiemu oraz organizatorkom spotkania Pani Annie Hercyk i Małgorzacie Nowak za wieloletnią pamięć o naszych przedszkolakach.