Światowy dzień bez tytoniu

notytonmin

Mamo, tato nie pal !!!

Dzieci z Przedszkola Gminnego w Młodojewie podczas realizacji programów prozdrowotnych dowiedziały się jak należy dbać o swoje zdrowie: ruch na świeżym powietrzu, prawidłowe odżywianie, bezpieczeństwo na ulicy a także nauczyły się jak powinny się zachować gdy będą przebywać w zadymionym pomieszczeniu.


Chcąc podzielić się swoją wiedzą na temat szkodliwości dymu nikotynowego przedszkolacy w „Światowy dzień bez tytoniu” – 31 maja, zachęcając swoich najbliższych do rzucenia palenia papierosów, przemaszerowali ulicami swojej miejscowości. Podczas zorganizowanego heppeningu dzieci niosły transparenty z hasłami antynikotynowymi oraz głośnym okrzykiem informowali mieszkańców o tym wyjątkowym dniu. Podczas przemarszu na dzieci czekała niespodzianka zorganizowana przez jednego z rodziców wraz z dziadkami – słodki cukierek.

Po powrocie do placówki milusińscy w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas” kolorowali ilustracje oraz wypełniali labirynty, w którym omijali „ Wielkiego Pana Papierosa”.

FOTORELACJA

Odsłony: 602