Dzień Unii Europejskiej

Dzień Unii Europejskiej

 

Młodojewo, 10.05.2016 r.

Z Syriuszem po Unii Europejskiej…

W związku z Dniem Unii Europejskiej ( 9.05) dzieci z Przedszkola Gminnego w Młodojewie wybrały się w bajeczną podróż po wybranych krajach Europy. Przedszkolacy ubrani w granatowe bluzeczki poznały flagi oraz hymn Unii Europejskiej.

W Europejskiej podróży milusińscy zapoznali się z Syriuszami opowiadającymi o różnych krajach – Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii i Danii. Dzięki spotkaniu z wybranymi maskotkami poznali charakterystyczne przedmioty dla danych krajów europejskich, zwyczaje oraz kulturę państw. W czasie spotkania z każdym Syriuszem na dzieci czekało zadanie do wykonania np.: holenderski zwyczaj – jazda rowerem, zrywanie tulipanów, włoskie – wykonywanie pizzy, greckie – olimpiada sportowa oraz wyszukiwanie klocków lego w Danii.

Kolejnym etapem zabawy był lot samolotem Misia Uszatka z Warszawy do innych europejskich, bajkowych przyjaciół. Dzieci poznały niemiecką- Pszczółkę Maję, czeskiego – Krecika, belgijskie – Smerfy, finlandzkie –Muminki, francuskiego – Misia Coralgola i z Wielkiej Brytanii- Kubusia Puchatka.

Wielką atrakcją dla dzieci było poznanie waluty Unii Europejskiej (euro).

Podsumowaniem zdobytych wiadomości było grupowe wykonanie flagi Unii Europejskiej, odśpiewanie hymnu „Oda do radości” oraz kolorowanie Syriusza.

FOTORELACJA

nauczyciele

 

Odsłony: 464