Dzień Unii Europejskiej

Młodojewo, 10.05.2016 r.

Z Syriuszem po Unii Europejskiej…

W związku z Dniem Unii Europejskiej ( 9.05) dzieci z Przedszkola Gminnego w Młodojewie wybrały się w bajeczną podróż po wybranych krajach Europy. Przedszkolacy ubrani w granatowe bluzeczki poznały flagi oraz hymn Unii Europejskiej.

W Europejskiej podróży milusińscy zapoznali się z Syriuszami opowiadającymi o różnych krajach – Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii i Danii. Dzięki spotkaniu z wybranymi maskotkami poznali charakterystyczne przedmioty dla danych krajów europejskich, zwyczaje oraz kulturę państw. W czasie spotkania z każdym Syriuszem na dzieci czekało zadanie do wykonania np.: holenderski zwyczaj – jazda rowerem, zrywanie tulipanów, włoskie – wykonywanie pizzy, greckie – olimpiada sportowa oraz wyszukiwanie klocków lego w Danii.

Kolejnym etapem zabawy był lot samolotem Misia Uszatka z Warszawy do innych europejskich, bajkowych przyjaciół. Dzieci poznały niemiecką- Pszczółkę Maję, czeskiego – Krecika, belgijskie – Smerfy, finlandzkie –Muminki, francuskiego – Misia Coralgola i z Wielkiej Brytanii- Kubusia Puchatka.

Wielką atrakcją dla dzieci było poznanie waluty Unii Europejskiej (euro).

Podsumowaniem zdobytych wiadomości było grupowe wykonanie flagi Unii Europejskiej, odśpiewanie hymnu „Oda do radości” oraz kolorowanie Syriusza.