„Zdrowo i wesoło…”

Piramida Zdrowia

Młodojewo, 07.04.2016 r.


„Zdrowo i wesoło…”


„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”
Jan Kochanowski


7 kwietnia 2016r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Zadania nasze w tym dniu obejmowały wiele działań, aby w każdy z możliwych sposobów pokazać przedszkolakom, że zdrowie to olbrzymia wartość, o którą trzeba nieustająco się starać. Wszystkie nasze zajęcia w tym dniu poprzez zabawę, ćwiczenia, rozmowy, miały na celu przypomnieć, utrwalić, bądź uzyskać wiadomości oraz umiejętności maluchów w tej ważnej materii.

Jak co roku w miesiącu kwietniu szczególną uwagę poświęcamy tematyce zdrowia. Dzieci uczą się jak należy się odżywiać, dbać o higienę całego ciała oraz jaki wpływa na organizm ma ruch i ćwiczenia gimnastyczne.

Dzień ten zaczęliśmy od przygotowania przez dzieci samodzielnie zdrowych, kolorowych kanapek, które następnie wspólnie skosztowały. Po śniadaniu milusińscy poprzez zabawy utrwalili wiadomości o zdrowiu i nawykach higienicznych. Wysłuchały wiersz J. Brzechwy „Na straganie”, rozmawiały na temat wartości odżywczych owoców i warzyw w oparciu o wiersz S. Kraszewskiego „Witaminowe abecadło”. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki pod hasłem: „Zgadnij co to?”, segregowały owoce i warzywa do odpowiednich zbiorów. Zajęcia dydaktyczne urozmaiciły ćwiczenia ruchowe na podstawie piosenek z cyklu: „Roztańczone przedszkolaki”.

Podsumowaniem zajęć było grupowe wykonywanie piramid zdrowia. Zadaniem dzieci było wyszukiwanie produktów spożywczych w gazetkach, wycinanie oraz umieszczanie ich na odpowiednim poziomie piramidy. Głównym celem tego zadania było zachęcanie przedszkolaków do picia czystej wody oraz spożywania zdrowej żywności.
Na zakończenia dnia wszyscy wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny pt.: „Doktor ząbek”.

Wszystkim dzieciom oraz rodzicom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień.

 

FOTORELACJA


nauczyciele

Odsłony: 703