Wiosennie, zdrowo, kolorowo i w dodatku świątecznie

Wiosna16

„Wiosennie, zdrowo, kolorowo i w dodatku świątecznie

W ostatnim czasie w naszym przedszkolu w Młodojewie było wesoło i uroczyście. W poniedziałek 21.03.2016r. dzieci „Pożegnały zimę, a powitały wiosnę”. Spacerując ulicami z emblematami wiosny śpiewaliśmy piosenki obserwując pierwsze zwiastuny nowej pory roku.
Po powrocie do przedszkola dzieci kolorowały obrazki oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowych z chustą animacyjną tj: „Kwiat lotosu”, „Tęcza”, „Słońce, deszcz”. W związku z nadejściem nowej pory roku dzieci w kącikach przyrody założyły przedszkolne ogródki. Wraz z nauczycielami sadziły cebulę, fasolę, pietruszkę, siały rzeżuchę, pszenicę. W czasie obserwacji wzrostu roślin dzieci wyciągnęły wniosek, iż niezbędnym składnikiem do prawidłowego rozwoju roślin jest woda.

Chcąc jak najwięcej przybliżyć dzieciom informacji na temat właściwości i znaczenia w życiu wody w dniu 23.03.2016r. obchodzono Światowy Dzień Wody. W tym dniu dzieci przyszły ubrane w kolorze niebieskim i uczestniczyły w różnorodnych zajęciach i zabawach. W trakcie rozmowy dzieci dowiedziały się: „komu potrzebna jest woda, do czego potrzebujemy wody”, także nauczyły się wiersza „Jak oszczędzać wodę?”. Obok zabaw ruchowych tj. falowanie morza z chustą animacyjną, swobodnego tańca ze wstążkami, dzieci wraz z nauczycielami przeprowadzały zabawy badawcze m.in.: „co tonie, co pływa”, „zabarwianie wody”, w których poznały właściwości wody. Dzieci poznały również 3 stany skupienia. Odbyła się także, zabawa logopedyczna „Wesołe bąbelki”. Na zakończenie dzieci stemplowały gąbkami kontur „kropli deszczu”.

W dniu 23.03.2016r. odbyło się w naszym przedszkolu „Wielkanocne Śniadanko”. Dzieci wraz z nauczycielami dzieliły się jajkiem, które jest „symbolem życia”. Po wspólnym śniadaniu przedszkolacy poznały tradycje wielkanocne, wykonywały pisanki oraz kartki świąteczne z życzeniami dla całej rodzinki. W prezencie od zajączka milusińscy otrzymały kolorowanki.

Dyrektor Przedszkola wraz z pracownikami składają dzieciom i rodzicom świąteczne życzenia: Wesołych, Pogodnych, Zdrowych, Rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

FOTORELACJA

nauczyciele

Odsłony: 718