Dzień Kobiet 2016

Młodojewo, 11. 03. 2016r.

Wycieczkowe Dzień Kobiet!

W dniu 11.03.2016r. (piątek) z okazji Dnia Kobiet dzieci z Przedszkola Gminnego w Młodojewie odwiedziły Urząd Pocztowy w Słupcy. Wyjazd ten umożliwił dzieciom poznanie pracy pracowników poczty. Każde dziecko miało możliwość, choć na chwilę, wczuć się w rolę listonosza – stawiając samodzielnie stemple pocztowe.
Wszystkie dzieci, na pamiątkę pobytu w Urzędzie Pocztowym w Słupcy otrzymały broszury i baloniki. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się jaką daleką drogę musi pokonać list, przesyłka lub paczka aby trafiła od nadawcy do odbiorcy.

Dzieci i nauczyciele pragną serdecznie podziękować wszystkim organizatorom wycieczki: Panu Naczelnikowi Urzędu Pocztowego w Słupcy Dariuszowi Kurowskiemu oraz Pani Kontroler Grażynie Maciejewskiej.

Po zwiedzeniu Urzędu Pocztowego w ramach rekreacji udaliśmy się do DINO ŚWIAT w Słupcy, aby na sportowo i wesoło obchodzić Dzień Kobiet. Poprzez wesołą zabawę rozwijały swoją sprawność fizyczną.

Największą radość sprawiło przybycie do dzieci Dinusia oraz wspólna z nim zabawa, taniec, łapanie baniek mydlanych i pozowanie do zdjęć.

W prezencie od Dinusia dzieci otrzymały kolorowankę „Dino Świat”, którą wykorzystają do rozwijania umiejętności plastycznych.

Z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola szczęśliwe i pełne wrażeń. Na zakończenie wspaniałego dnia chłopcy zaśpiewali dziewczynkom sto lat oraz wręczyli upominki ufundowane przez Radę Rodziców.