W kocim świecie

Dzień Kota

                                                                                                                                             Młodojewo, 17. 02. 2016r.

„W kocim świecie”

17  lutego po raz pierwszy w Przedszkolu Gminnym w Młodojewie obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Każde dziecko uczestniczące w obchodach Światowego Dnia Kota otrzymało przygotowany przez nauczyciela bilet wstępu do Krainy Kocimiałkoci. Milusińscy zostali w tym dniu przywitani przez swoje Panie w przebraniu kota Filemona i Bonifacego. Przedszkolacy otrzymali emblematy  kotów, które pozwoliły wcielić się im w rolę kotków. Od samego rana dzieciom towarzyszyły piosenki o kotach, których słuchały zarówno podczas zabaw takich jak: picie mleczka z miseczki, zwijanie wełny w kłębek, koci spacerek, łakome kotki, rozwiązywanie zagadek o kotach. Za czynne uczestnictwo w zabawie dzieci otrzymały w nagrodę Odznakę „Kotka łakomczucha”.

W tym dniu odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Młodojewie, którzy byli również przebrani za Kotków oraz zapoznały swoich młodszych kolegów z kocimi obyczajami, sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają.

Na zakończenie uroczystości każda grupa pokolorowała kredami pastelowymi wizerunek Kota.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie, dzięki któremu jeszcze bardziej polubiły koty i z radością będą świętowały je za rok.

                                                                                                                                                             nauczyciele

FOTORELACJA

Odsłony: 739