Święta Bożego Narodzenia 2015

Święta Bożego Narodzenia 2015

Młodojewo, 22.12.2015 r.


Uroczy czar świąt
Bożego Narodzenia

Biały obrus lśni na stale
pod obrusem siano
płoną świeczki na choince
co tu przyszła rano.
Na talerzach kluski z makiem,
karp jak księżyc srebrny,
zasiadają wokół stołu,
dziadek z babcią, krewni…
Już się z sobą podzielili
opłatkiem rodzice.
Już złożyli wszyscy wszystkim,
moc serdecznych życzeń.

Tuż przed świętami z tradycją przedszkola w Młodojewie obchodziliśmy uroczystą Wigilię. W spotkaniu brały udział wszystkie grupy wiekowe. Młodzież ze szkoły pod opieką P. K. Sobczaka czytały dzieciom świąteczną literaturę.


Dzieci uroczym występem razem z młodzieżą z Szkoły Podstawowej w Młodojewie pod kierunkiem katechetki P.A. Wójkowskiej przedstawiły piękne Jasełka.


Po uroczystości w przedszkolu odbyła się uroczysta Wieczerza Wigilijna, gdzie gościły tradycyjne potrawy. Dzieci łamały się opłatkiem, składały świąteczne życzenia oraz pozowały do wspólnych zdjęć. Po uroczystości przedszkolaki otrzymały urocze paczki ufundowane przez Radę Rodziców z naszego przedszkola, za co gorąco dziękujemy.


W cudownych humorach przedszkolacy świąteczną atmosferę zabrały do swoich rodzinnych domów, gdzie wspólnie z rodziną będą witać narodziny Jezusa.

FOTORELACJA

informacja własna

Odsłony: 660