Wszystkich Świętych 2015

Zdjęcie zbiorowe

Szacunek dla zmarłych podstawą dobrego wychowania w przedszkolu

„Na cmentarzu dużo ludzi
żal oraz smutek się budzi.
Wspominając kogoś bliskiego
pomódl się za duszę jego.
On odszedł od nas na wieki,
gdzieś w świat nieznany, daleki.
My do wieczności zdążamy
i może tam się spotkamy.”

Kształtowanie postaw humanitarnych w zakresie wrażliwości na drugiego człowieka i szacunku do niego jest głównym celem wychowania przedszkolnego.

Corocznie dzieci z Przedszkola Gminnego w Młodojewie dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych cała grupa przedszkolaków odwiedziła pobliski cmentarz w Młodojewie.

Przed wyjściem milusińscy zapaliły znicze przy tablicy pamiątkowej Papieża Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Młodojewie, natomiast na cmentarzu przy tablicy pamiątkowej śp. Księdza Proboszcza Karola Bruda. Następnie poszły do grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie nauczycielki wyjaśniły co znaczy symbol NN.

Dzieci odwiedziły również groby małych dzieci. W zadumie i ciszy przedszkolacy podziwili piękne kwiaty na grobach i prace porządkowe na cmentarzu.

Milusińscy mają świadomość, że na cmentarzu należy zachować się kulturalnie i z wielkim szacunkiem do osób , które odeszły.

Po powrocie dzieci kolorowały znicze i prowadziły rozmowy okolicznościowe na powyższy temat.