Światowy Dzień Uśmiechu 2015

DSCN4860 min

Światowy Dzień Uśmiechu


5 października po raz pierwszy w Przedszkolu Gminnym w Młodojewie obchodzono Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na żółto. Nauczycielki prowadzące uroczystość przedstawiły historię święta, głosząc znane powiedzenie „Śmiech to zdrowie” oraz wiele innych powiedzeń.


Dzieci wypowiadały się „Co to jest uśmiech?”, „Dlaczego i kiedy się uśmiechamy?”, „Co nam daje uśmiech?” itd. Następnie brały udział w zabawach m.in. „Rozśmiesz mnie”, „Odszukaj ukrytą uśmiechniętą buźkę” i uczyły się piosenki „Uśmiechnij się choć raz”.


W dalszej części zabawy przedszkolaki kolorowały wspólnie symbol żółtej, uśmiechniętej buzi.
Specjalnie na ten dzień zostały przygotowane uśmiechnięte buźki, którymi nasi milusińscy na wspólnym spacerze pod hasłem: „Śmiech to zdrowie” obdarowywali przechodniów naszej wioski.


Przechodnie w bardzo pozytywny sposób odnieśli się do naszej inicjatywy i obdarowywały nas swoimi uśmiechami. Po spacerze dzieci udały się na pyszną sałatkę owocową , która zawiera w sobie dużo witamin, sprawiając, że nasze pociechy są zdrowsze i weselsze.


Fantastycznie spędziliśmy ten roześmiany dzień.

Fotorelacja

nauczyciele

Odsłony: 613