Wycieczka do uroczego miasta – TORUNIA

min DSCN4748

Wycieczka do uroczego miasta – TORUNIA
29 czerwca dzieci z Przedszkola w Młodojewie razem z rodzicami odwiedziły pełne tradycji XIV- wieczne miasto Toruń.

Kilka dni wcześniej wychowawczynie grup „Kotków” i „Tygrysków” przybliżyły dzieciom ciekawostki jakie kryje to pełne uroku miasto.
Dzieci wysłuchały „Legendy o toruńskich piernikach” Agnieszki Nożyńskiej, z której dowiedziały się jakich produktów –miodu, przypraw korzennych użyć, aby piernik był wyśmienity w smaku.
Główną atrakcją tej wycieczki było zwiedzenie Muzeum Piernika, ugniatanie piernikowego ciasta oraz lepienie różnych wzorów pierników i wypiekanie ich.
Toruń to takie miasto, w którym choć przez moment można podróżować w kosmosie. Dzieci odwiedziły Toruńskie planetarium, gdzie uczestniczyły w seansie pt.: „ Cudowna podróż”. Przedszkolaki podróżując w kosmosie mogły dokładnie obejrzeć gwiazdy, odwiedzić planety i poznać ich budowę.
Wrażenie były wręcz kosmiczne, że po dalekich lotach w kosmos dzieci udały się do McDonald’s na posiłek.
Zmęczeni, ale pełni miłych wrażeń i przeżyć, bogatsi o nowe doświadczenie i wiedzę wróciliśmy do domu, rozpoczynając zasłużone wakacje!