Dzień dobrych uczynków

dzien dobroci2015

Młodojewo, 20. 05. 2015r.

„Dzień dobrych uczynków”
Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy,
możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty.
Louis Sabin

19 maja jest „Dniem dobrych uczynków”, dlatego przedszkolaki z Młodojewa i uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Młodojewie postanowiły tym razem zrobić coś dobrego dla zwierząt.
20 maja odwiedziliśmy pobliskie schronisko dla zwierząt w Katarzynowie. Dzieci podziwiały opuszczone pieski i warunki w jakich żyją. Przedszkolacy i uczniowie wysłuchały pogadanki prowadzonej przez Pana weterynarza dr Sz. Kwiatkowskiego. Dowiedziały się jak wygląda codzienne życie opuszczonych piesków oraz jakie zasady panują w schronisku. Milusińscy zadawały pytania odnośnie chorób zwierząt i jak należy z nimi walczyć.
Rada Rodziców dzieci przedszkolnych zakupiła 10 kg karmy dla piesków, a uczniowie
klasy II ofiarowali również suchą karmę i puszki mięsne.
„Dzień dobrych uczynków” uświadamia nam, że należy czynić dobro nie tylko dla ludzi, ale również i dla zwierząt.