Dzień jabłuszka

dzien jabluszka min

Młodojewo, 20.04.2015r.


„Dzień jabłuszka w przedszkolu”
Hasło dnia:
„Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza daleko ode mnie”


W miesiącu kwietniu znaczna część tematów realizowanych z dziećmi dotyczy zdrowia. Dlatego 20 kwietnia w Przedszkolu w Młodojewie zorganizowaliśmy „Dzień jabłka”.


Dzieci w tym dniu były przebrane za jabłuszka. Przewodnim hasłem jakim rozpoczęliśmy dzień było „Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza daleko ode mnie”. Maluchy oraz starszaki poznały również etapy rozwoju jabłka na podstawie ilustracji „od pąka do owocu”. Określały cechy wyglądu, jakie mogą być jabłka np.: kruche, twarde, słodkie, kwaśne itd.


Dzieci wiedzą, że jabłko ma dużo walorów zdrowotnych – soki wyciśnięte, które dodają odporności i witamin. Przedszkolacy mają już świadomość, że przed spożyciem zawsze jabłko należy umyć. Wiele radosnego humoru dostarczył wysłuchany wiersz Jana Brzechwy „Entliczek- pentliczek” oraz piosenka z elementami ruchu „Małe czerwone jabłuszko”. Po wykonanym tańcu wszyscy zabawili się w zabawę pt.: zabawa przez dotyk.
Dużą atrakcją okazał się konkurs w którym brały udział wychowawczynie na najdłuższą ostrużynę od jabłka, w której dzieci gorąco kibicowały.


Na zakończenie zajęć dzieci obserwowały jak jabłuszko ze stanu stałego przemienia się w stan ciekły, obserwując pracę sokowirówki i degustowały wyciśnięty soczek.
Z radością i uśmiechem milusińscy wypełniały kontur jabłuszka farbą opuszkiem palca.
Od dziś jabłuszko będzie przyjacielem każdego przedszkolaka.

Fotorelacja

nauczyciele

Odsłony: 977