Witaj Wiosno – żegnaj Zimo!

DSCN4178mmm

„Idzie marzec łąkami, budzi śpiące krokusy. Przebiśniegi pod lasem, czasem śniegiem oprószy”.

W piątek 20 marca dzieci z Przedszkola Gminnego z Młodojewa zapragnęły wesoło powitać nadchodzącą porę roku.
Wesołym i kolorowym korowodem przedszkolacy budziły drzemiącą Panią Wiosnę.
Z uśmiechem na twarzy, z emblematami w dłoni przemaszerowali ulicami Młodojewa śpiewając przy tym wesołe wiosenne piosenki oraz wykrzykując hasło: „Witaj Wiosno, żegnaj Zimo”.
W wiosenny poranek milusińscy przybyli do przedszkola ubrani w kolorach nadchodzącej pory roku: żółtym, zielonym i różowym.

W tym dniu pełnym wiosennego uroku dzieci uczestniczyły w zabawach dydaktyczno – ruchowych: „Chodzi wiosna tu i tam”, „Co Pani Wiosna ma na sukience”, „ Mam promyki”, rozwiązywały wiosenne zagadki, zespołowo kolorowały i ozdabiały zwiastunami sukienkę Pani Wiosny.

W kąciku przyrody od kilku dni pojawiły się nowalijki, które dzieci degustowały oceniając walory smakowe i zdrowotne szczypiorku i rzeżuchy.
Po tak miłym powitaniu upragnionej przez wszystkich pory roku myślimy, że zagości u nas już od 20 marca na dobre.

FOTORELACJA - proszę kliknąć, aby wyświetlić