Obchody Dnia Wszystkich Świętych 2014

znicze

Na cmentarzu dużo ludzi...

Na cmentarzu dużo ludzi

żal oraz smutek się budzą

wspominając kogoś bliskiego

pomódl się za duszę jego

On odszedł od nas na wieki

gdzieś w świat nieznany daleki

My do wieczności zdążamy

i może tam się spotkamy...

 

 Tradycją już jest, że przed uroczystością wszystkich świętych dzieci przynoszą do przedszkola małe znicze i odwiedzają pobliski cmentarz w Młodojewie. Systematycznie uczymy dzieci w przedszkolu, aby pamiętały o osobach, które kochaliśmy, spędzaliśmy miło czas, a teraz ich nie ma i są w krainie wieczności.

 Dzieci  razem z wychowawczyniami zapaliły znicze na grobach Nieznanego Żołnieża oraz małych dzieci. Odmówiły krótką modlitwę - wieczny odpoczynek...

 Prowadzone rozmowy okolicznościowe na cmentarzu wprowadziły nas w atmosferę zadumy, refleksji i szacunku, a piękna pogoda tworzyła jesienną aurę.

 Dzieci podziwiały przepięknie ozdobione kwiatami groby, obserwowały prace porządkowe prowadzone na cmentarzu. W celu utrwalenia zdobytych wiadomości dzieci przy gazetce tematycznej prowadziły rozmowy oraz kolorowały znicze.

 

 

Odsłony: 834