Przedszkolaki dbają o Ziemię i Zdrowie

Ekologia min

Światowy Dzień Ziemi dzieci z Przedszkola z Młodojewa świętowały radośnie. W czasie zajęć dydaktycznych przedszkolaki uczyły się jak należy postępować, aby dbać o naszą planetę, na czym polega segregacja odpadów oraz zapoznały się z bardzo trudnym pojęciem recykling. Ekologicznie uświadomione dzieci wyruszyły na wielkie sprzątanie Ziemi wokół przedszkola. Dzieci obiecały, że będą dbać o Matkę Ziemię, będą jej strażnikami by żyło się na niej zdrowo i przyjemnie.

Jak co roku w miesiącu kwietniu szczególną uwagę poświęcamy tematyce zdrowia. Dzieci uczą się jak należy się odżywiać, dbać o higienę jamy ustnej i całego ciała oraz jaki wpływ na organizm ma ruch i ćwiczenia gimnastyczne. W dniu 25.04.2018r. zorganizowaliśmy z tej okazji w przedszkolu spotkanie z ratowniczką medyczną, która przekazała dzieciom wiele cennych informacji. Przedszkolaki mogły zapoznać się z sprzętem ratowniczym oraz poznać jak odbywa się udzielanie Pierwszej Pomocy. Po zrealizowaniu szeregu zagadnień prozdrowotnych wszystkie dzieci chciały podzielić się swoją wiedzą z swoimi rodzicami. W tym celu przygotowano krótkie przedstawienia artystyczne pt.: „Królowa witaminka owocowa”, które zostało zaprezentowane w dniu: 27.04.2018r. podczas zajęć otwartych. W działania promujące zdrowie włączyliśmy również rodziców ogłaszając dla nich konkurs na „ Zdrową, kolorową sałatkę owocowo – warzywną”. Na zajęciach otwartych rodzice wraz z swoimi pociechami wykazali się kulinarnie przygotowując pyszne, kolorowe i zdrowe szaszłyki owocowo – warzywne. Za przygotowanie przepisów nagrodziliśmy rodziców wręczając nagrodę specjalną ( kopystkę) oraz pamiątkowy dyplom „ Super Kuchareczki”. Wszyscy uczestnicy zajęć otwartych otrzymali przygotowany spis przepisów na zdrowe sałatki. Na zakończenie milusińscy kosztowali przygotowane własnoręczne szaszłyki owocowo – warzywne oraz poczęstowali starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej. Dziękujemy za przybycie i przekazaną cenną wiedzę pani Ratowniczce Medycznej oraz rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach otwartych.

FOTORELACJA

Bojarska Paulina

Sompolska Aneta

Cybulska Katarzyna

Odsłony: 327