Kto miodek jada, do lekarza nie chadza

pszczoly min

W dniu 18.04.2018r. przedszkolaki z Przedszkola z Młodojewa miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swą wiedzą podzielił się niezwykły gość – Mistrz Pszczelarstwa z Pasieki Boża Iskierka.

Zaproszony pszczelarz przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji  i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie warsztatów poznały fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu oraz czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza – specjalny dla dzieci oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.

Spotkanie zakończyło się degustacją miodziku, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały świece wykonane z pszczelego wosku, słoiczek miodu, pałkę do miodu oraz certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

FOTORELACJA

Bojarska Paulina

Sompolska Aneta

Cybulska Katarzyna

Odsłony: 243