Wielkanocne śniadanko

wielkanoc min

„Wielkanocne Śniadanko”

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich.

Raniutko w  Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.

Również tradycyjnie w Przedszkolu w Młodojewie 28.03 odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały rzeżuchę, wykonywały ozdoby świąteczne. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole.

Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie najbliższych kolegów złożyć sobie życzenia. Pani kucharka przygotowała tradycyjne potrawy wielkanocne: jajko, szynkę, chleb i herbatę.

O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych- dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci…Przedszkolaki powróciły do domów nie tylko z dobrym humorem ale także z zajączkiem z życzeniami.

FOTORELACJA

 

Bojarska Paulina

Sompolska Aneta

Cybulska Katarzyna

Odsłony: 532