Marchewkowy Dzień Wiosny

marchewki min

Dzieci z Przedszkola z Młodojewa 21 marca pożegnały Zimę i powitały Wiosnę. Choć pogoda nie nastrajała zbyt wiosennie, nie przeszkadzało to dzieciom w doskonałej zabawie. Pierwszy Dzień Wiosny został uroczyście powitany. Dzieci wraz z opiekunami udały się na wiosenny spacer oznajmiając śpiewem i grą na instrumentach przyjście upragnionej wiosny.

Kontynuując obchody Dnia Wiosny „Tygryski” i „Kotki” w przedszkolu świętowały po raz pierwszy „Marchewkowy Dzień Wiosny”. W tym dniu wszystkie dzieci zaakcentowały pomarańczowymi bluzeczkami to wyjątkowe święto. Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z właściwościami zdrowotnymi marchewki, jej budową oraz pochodzeniem. Największą jednak atrakcją okazało się wyciskanie oraz degustacja soku ze świeżych, soczystych marchwi. Następnie dzieci samodzielnie wykonały, piękne marchewki z woreczków śniadaniowych i bibuły. Na zakończenie dnia wszyscy odchodzili do domów w marchewkowych nastrojach.

FOTORELACJE

Bojarska Paulina
Cybulska Katarzyna
Sompolska Aneta

Odsłony: 528