Jasełka 2017

Jesełka 2017

Nad stajenką gwiazdka świeci …

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, związany z tradycjami i obrzędami. Jednym z nich są jasełka – widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

W wielu przedszkolach, szkołach zorganizowano przedświąteczne jasełka. Tego typu wydarzenia nie mogło zabraknąć również w Przedszkolu w Młodojewie. Dnia 21.12.2017r. najmłodsi aktorzy przypomnieli wszystkim, jak ważny jest czas Bożego Narodzenia wcielając się – jak to zwykle podczas jasełek bywa – w role Maryi, Józefa, mędrców, aniołków, pastuszków oraz dzieci. Przedstawienie jasełkowe obejrzeli koledzy i koleżanki klas I – III wraz z wychowawcami, pracownicy placówki oraz rodzice.

Piękna sceneria, stroje dzieci, dźwięki kolęd wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Nie zabrakło również życzeń złożonych przez M. Wędzinę – dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Młodojewie w kierunku wszystkich obecnych osób.

Jednak dla dzieci największym przeżyciem w tym dniu były odwiedziny niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja z prezentami.

Na koniec wręczania prezentów zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi po jasełkach udali się do sali przedszkolnej na poczęstunek – kawę i ciasto.

Kolejnego dnia w przedszkolu od samego rana słychać było śpiew kolęd. Przedszkolaki wraz z wychowawcami mieli możliwość być widzami na jasełkach przedstawionych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Młodojewie. Odbyła się również w tym dniu „Wieczerza Wigilijna”. Dzieci przyszły odświętnie ubrane, łamały się opłatkiem – składając sobie życzenia, ale również spożywały potrawy wigilijne.

Wszystkim dzieciom, rodzicom, czytelnikom życzymy: Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym 2018 Roku.

FOTORELACJA

Bojarska Paulina, Sompolska Aneta, Cybulska Katarzyna

 

Odsłony: 459