KOCIE ZABAWY …..

MRUCZY CICHO ORAZ  ZIEWA
MYSZKI PRZED NIM UCIEKAJĄ
BO PAZURKI JEGO ZNAJĄ….

18 –Lutego grupa „kotków” z Przedszkola Gminnego w MŁODOJEWIE  obchodziła ŚWIATOWY DZIĘŃ Kota .W tym  dniu  , każde dziecko przyniosło swoją maskotkę i zdjęcia kota. Od samego rana dzieci brały udział w zabawach ruchowych , recytowały wiersze i śpiewały piosenki o kotach , wcielając się w ich rolę  . Dzieci na podstawie literatury i gazetki  tematycznej  poznawały kocią naturę ,która bardzo fascynuje i zadziwia od tysięcy lat. W czasie zabaw i swobodnych rozmów wypełnionych śmiechem przedszkolaki uświadomiły sobie ,że należy mieć poczucie odpowiedzialności za posiadanie swojego pupila  oraz ,że nie wolno ich krzywdzić .Na  zakończenie  zajęcia dzieci z ciekawością wysłuchały bajki pt”Chory kotek” S.Jachowicza  oraz oglądały bajeczkę „Przygody kota Filemona „  Natomiast   praca plastyczna  „kotek na talerzu” ozdobiła kącik dla rodziców.

Koci dzień w grupie „kotków” długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

wych. Urszula Tomczak

Dla kochanej Babci i kochanego Dziadka

DzBiDz min

Życzenia,  kwiaty,  wiersze,  laurki  i  oczywiście  uśmiechy-  tym  wszystkim  obdarowywane  były  w  piątek  15  lutego  w  Przedszkolu  w  Młodojewie  babcie i  dziadkowie. Okazją  do  serdeczności  był  Ich  dzień.
    W  pięknie  przygotowanym -  pod  okiem nauczycieli -  koncercie życzeń  dzieci  śpiewały,  tańczyły  i   recytowały wiersze  dla  najdroższych gości.  Wnuczęta  wyraziły  ogromną  wdzięczność  za  ich  trud  i  oddanie   oraz  wszystko  to  co  od  nich  otrzymują. Dziadkowie  ze  wzruszeniem  przypatrywali  się  występom  swoich  wnucząt  nagradzając  ich  gromkimi  brawami,  nie  kryli  wzruszenia  podziwiając  prezentacje  swoich  „skarbów”. Na  koniec  uroczystości  Kotki  i  Tygryski  wręczyły  babciom  i  dziadkom  przygotowane  upominki  i  laurki.
   Po  części  oficjalnej  niecodzienni  goście  zostali  zaproszeni  na  kawę,  herbatę  i  słodki  poczęstunek  przygotowany  przez  rodziców.
  To  był  naprawdę  wyjątkowy  dzień  pełen  uśmiechu,  radości  i  dumy.  Szczęśliwe i  rozpromienione  twarze  babć  i  dziadków  ukazały  nam  jak  ważne  są  takie  spotkania i  wspólnie  spędzone  chwile  z  wnukami.

WSZYSTKIE DZIECI BAWIĄ SIĘ WSPANIALE JAK CO ROKU W KARNAWALE

bal19 min

Karnawał  w  naszym  przedszkolu  to  już  tradycja  przepełniona  zabawą   i muzyką. Bal  karnawałowy  dla  przedszkolaków  to  dzień  niezwykły, wyczekiwany  przez  wile  tygodni. Jest  bardzo  lubianą  atrakcją  przez   dzieci, dostarczającą  im  wielu  radości,  śmiechu  i  przeżyć.
  W  dniu  06.02.2019r.  w  naszym  przedszkolu  w  Młodojewie  odbył  się   z  Bal  Karnawałowy.
Tego  dnia  od  samego  rana  w  przedszkolu  pojawiły  się  kolorowe  postacie   z  bajek.  Można  było  spotkać   królewny,  wróżki,  biedronki, rycerzy,  piratów, policjantów,  Spider – Mena, itp.  wymieniać można  by  było  wiele.  Wystrój  Sali  wprowadził   w  radosny  nastrój  oraz  zachęcił  wszystkie  dzieci  do  wesołej  zabawy: „Kto pierwszy usiądzie na krześle”, „Kto nawinie pierwszy balonik”, „Zaczarowany  worek”, „Taniec  z  balonikami”.

Magiczny czar świąt

Swieta Mlodojewo min

Miesiąc grudzień w naszym przedszkolu w Młodojewie był przepełniony świątecznymi tradycjami. Dzieci na zajęciach poznawały tradycje świąt Bożego Narodzenia, śpiewały kolędy oraz tworzyły piękne prace plastyczne i techniczne.
    Zgodnie z wieloletnią tradycją młodzież ze Szkoły Podstawowej, pod opieką pana K. Sobczaka czytała milusińskim bajki i opowieści o tematyce bożonarodzeniowej. Przedszkolaki oglądały również przedstawienie pt. :” Ho, Ho, Ho”,  które wprowadziło  maluchów w magiczny nastrój.
   Wśród wielu pięknych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, jedną z wyjątkowych jest składanie sobie życzeń. W związku z tym Tygryski przygotowały świąteczne  aniołki z życzeniami, które wręczyły wszystkim nauczycielom, dyrekcji, pracownikom oraz pani bibliotekarce z biblioteki w Młodojewie.
   20  grudnia w ten wspaniały dzień, na który wszyscy czekali przedszkolacy uczestniczyły w koncercie bożonarodzeniowym. Przegląd kolęd rozpoczął się pastorałką zaśpiewaną przez  grupę Tygryski pt. „Wigilia”. Starszaki w strojach aniołków i pastuszków pięknie zaśpiewały i zagrały na dzwoneczkach. Po wysłuchaniu kolęd i życzeń dzieci udały się na przepyszną wieczerzę wigilijną podczas której wspólnie śpiewały kolędy oraz  pozowały do zdjęć. W miłej i radosnej atmosferze z ogromnymi prezentami od Gwiazdora dzieci rozeszły się do domów świętować z rodziną.

Witamy Mikołaje!

Mikolaj18 min

„Mikołaju, Mikołaju
gdzie Ty jesteś w jakim kraju
My tu na Ciebie czekamy
i serdecznie zapraszamy…”

Tym wierszem rozpoczęło się 6  grudnia  spotkanie z Mikołajem w Przedszkolu w Młodojewie. Dzieci, aby uatrakcyjnić radosne spotkanie śpiewały piosenki o Mikołaju, żeby poczuł się cudownie w towarzystwie przedszkolaków. Dzieci podziwiały piękny strój, brodę i wór św. Mikołaja wiedząc, że jest dobry i kocha wszystkie dzieci. Milusińscy otrzymały słodkie prezenty od zaproszonego gościa.
  Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu „Pomagam”, Radzie Rodziców oraz panu Marcinowie Siuda  za zaangażowanie w Mikołajkowym spotkaniu.