Dzień Nauczyciela w Młodojewie

Dzmen2018 min

15  października  2018 r  dzieci  z  przedszkola, wraz  z  uczniami  Szkoły  Podstawowej  w  Młodojewie, uczestniczyły  w  części  artystycznej  przygotowanej  z  okazji  Dnia  Nauczyciela.  W  wesołych  piosenkach  i  wierszach  dzieci  pragnęły  uczcić  ten  wyjątkowy  dzień  oraz  złożyć  nauczycielom  podziękowania  za  trud  włożony  w  naukę  i wychowanie  młodego  pokolenia. Wraz  ze  szczerymi  życzeniami  zdrowia  i  sukcesów  milusińscy  wręczyli   nauczycielom,  pracownikom oświaty  laurki  oraz  kwiaty.

FOTORELACJE

Atrakcyjny Dzień Chłopca w Przedszkolu w Młodojewie

dzch18 min

Każdego  roku  z  okazji  Dnia  Chłopca  dzień  jest  wypełniony  uśmiechem  i  atrakcjami. Oprócz  zabaw  ruchowych  w  „Dino  Świat”  w  Słupcy, gdzie  dzieci  wspaniale  się  integrowały,  przedszkolaki  odwiedziły  Zakład  Produkcji  Mebli  „Ceglewski”  w  Piotrowicach.
 W myśl  cyklu  „Poznajemy  różne  zawody”  dzieci  zwiedziły  hale  produkcyjne  oraz  salon  gotowych  mebli  do  sprzedaży.
Przedszkolacy  serdecznie  dziękują  za  otrzymane  prezenty od  Firmy  „Ceglewski”, panu R. Królikowskiemu  i  S. Ceglewskiemu  za  poszerzenie  wiedzy  oraz  Radzie  Rodziców      i  pani  J. Gurgas  za  słodkie  upominki  dla  chłopców. Dzieci w dobrych humorach wróciły  do  domu.

Urszula  Tomczak

„Poloneza czas zacząć …”

IMG 4158 min

Młodojewo, dn. 29.05.2018r.

„Poloneza czas zacząć …”

Dzieci z Przedszkola z Młodojewa wraz z opiekunami postanowili wziąć udział w Powiatowym Przeglądzie Tańca Narodowego i Ludowego zorganizowanym przez Przedszkole nr 4 „Jarzębinka”. Taniec jaki został zaprezentowany przez przedszkolaków to polonez. Byliśmy jedynym zespołem prezentującym się z Gminy Słupca. Dzieci chciały jak najlepiej się zaprezentować, dlatego z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w częstych próbach.
Przed występami mimo doskonałego przygotowania, pojawił się mały stresik, który sprawił, że dzieci wypadły rewelacyjnie. Pojawiła się nawet opinia redaktorów, iż przedszkolaki zatańczyły bardzo profesjonalnie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych tancerzy.

Tęczowo – Bańkowy Dzień Dziecka

MIN222jpg

Tęczowo – Bańkowy Dzień Dziecka

Chociaż Międzynarodowy Dzień Dziecka, najbardziej oczekiwane przez maluchy święto, obchodzi się 1 czerwca, to dzieci uczęszczające do Przedszkola w Młodojewie zaczęły świętowanie dopiero w poniedziałek 04.06.
Dla każdego malucha ten dzień jest bardzo oczekiwaną chwilą. Małe i duże dziecko chce w tym dniu dostać wymarzony prezent i miło spędzić czas w gronie najbliższych.
Właśnie wtedy przedszkole zorganizowało dla najmłodszych zabawę z mnóstwem atrakcji. Już od samego rana było bardzo wesoło. Tuż po śniadaniu na najmłodszych mieszkańców Młodojewa czekało w ogrodzie przedszkolnym wiele niespodzianek.
W tym dniu zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowaliśmy naszym dzieciom liczne gry i zabawy na powietrzu : była muzyka, zabawy ruchowe przy muzyce oraz zabawa chustą animacyjną.
Szczególnie przypadło milusińskim do gustu tworzenie pięknych malunków na chodniku kolorowymi kredami, ale również wielką radość sprawiły przedszkolakom zabawy z bańkami mydlanymi, które to pięknie ozdabiały plac zabaw. Nie mogło również zabraknąć malowania farbami „kolorowej tęczy”, podczas , której dzieci poznały jej kolory oraz doskonale się bawiły.
Uwieńczeniem tak wspaniałego dnia był obfity poczęstunek w słodkości oraz specjalnie przygotowanej pizzy przez kucharkę przedszkola – p. Ewę. Na zakończenie królowały pyszne lody, które przedszkolaki otrzymały w prezencie od Pani Dyrektor M. Wędziny.

Cybulska Katarzyna

To była niezapomniana przygoda, która niewątpliwie uatrakcyjniła dzień w przedszkolu.

Wszystkiego najlepszego kochane dzieciaki, od święta i na co dzień.

Jesteś mamo skarbem mym …

mamy min

Mama to osoba, na którą zawsze można liczyć, której wszystko możemy powiedzieć, która nas bardzo kocha, a my kochamy ją.

W dniu 25.05.2018r. dzieci z Przedszkola z Młodojewa pragnęły podziękować za wszystko swoim kochanym mamom, przygotowując dla nich specjalny koncert. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i artystyczne. Na zakończenie uroczystości pociechy złożyły swoim mamusiom życzenia i wręczyły upominki.  Dalszy ciąg atrakcji z okazji „Dnia Mamy” nastąpił w dniu 28.05.2018r., kiedy razem z mamusiami odwiedziliśmy Manufakturę Czekolady „ Słodkie czary mary” w Poznaniu. Przedszkolaki wraz z mamami brały udział w czekoladowych warsztatach, gdzie mogły wyrabiać samodzielnie własną tabliczkę czekolady. Śmiechu i zabawy nie brakowało. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Starego Rynku w Poznaniu, gdzie mogliśmy punktualnie o godzinie 12.00 podziwiać występ symbolicznych koziołków.  Jednak najważniejsze było to, że dzieci w tym szczególnym dniu były razem ze swoją ukochaną mamą.

FOTORELACJE