Światowy Dzień Zdrowia

zdrowie19 min

Jak co roku w  kwietniu w naszym przedszkolu  w  Młodojewie  obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Celem uroczystości było przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej, kształtowanie postawy wobec ochrony zdrowia i zachowań  prozdrowotnych. Wszystkie przedszkolaki brały udział w dyskusji i odpowiadały  na pytanie "co to jest zdrowie?", co możemy zrobić aby  zachować  zdrowie  jak  najdłużej? Dzieci zapoznały się z wierszem B.Lewandowskiej   " Na zdrowie"  oraz  wspólnie śpiewały  piosenkę  „Witaminki”.  Dzień  w  przedszkolu  dzieci  rozpoczęły wiosennym i  pełnym  witamin  śniadankiem. Milusińscy  sami  przygotowywali  zdrowe  i  kolorowe  kanapki.  W  dalszej  części  zajęć  poszczególne  grupy  wykonywały  prace  techniczno- plastyczne.  Maluchy  dzieliły  produkty  na  zdrowe,  które  można  spożywać  w  dużych  ilościach  oraz  te,  które  należy  ograniczyć  aby  być  silnym  i  zdrowym. Z  kolei starszaki  w  oparciu  o  wiersz  „Witaminowe  abecadło”  dzielili  produkty,  biorąc  pod  uwagę  największą  zawartość  wskazanej  witaminy. Przy omawianiu tematyki zdrowotnej  wszyscy  przedszkolacy uczestniczyli  w  zabawach  tanecznych  i  ruchowych  zwracając  szczególną  uwagę  na  wpływ  sportu  na  nasze  zdrowie. Pod koniec  zajęć, obie  grupy , za czynny udział w zabawie  i  zajęciach   otrzymały kolorowankę  „ Kubusiowi  przyjaciele  natury”,  którą  chętnie  uzupełniali.

ZAJĘCIA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ POLSKO – ANGIELSKIEJ

Innowacja min

ZAJĘCIA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ POLSKO – ANGIELSKIEJ
„Angielskie słowa znamy,
zdrowe przysmaki gotować zaczynamy”
26.03.2019 r.

W ramach innowacji polsko – angielskiej dzieci wraz z panią Małgorzatą Graczyk i panem Jakubem Woźniakiem przygotowywały na zajęciach koktail owocowy w trzech smakach: truskawkowo – bananowym, brzoskwiniowym oraz malinowo – bananowym.
Na wstępie zajęć dzieci gościły panią Wiesię, kucharkę z przedszkola, która codziennie przygotowuje dla dzieci pyszne posiłki. Jednak tym razem pojawiła się na zajęciach w profesjonalnym stroju kucharskim.
Dzieci zostały zapoznane z nazwami poszczególnych elementów stroju kucharskiego zarówno po polsku jak i angielsku, dzięki panu Jakubowi, który w przedszkolu prowadzi zajęcia z języka angielskiego.
Następnie poznawały nazwy zastawy stołowej oczywiście też w języku angielskim i utrwaliły nazwy owoców,  z których w dalszej części zajęć przygotowały pyszny i zdrowy koktail owocowy. Na zakończenie odbyła się degustacja przygotowanego napoju.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18 – 20.03.2019

REKOLEKCJA MIN

Dzieci z grupy 5,6 – latków uczestniczyły w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbywały się  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kotuni. W pierwszym dniu rekolekcji dzieci słuchały prelekcji księdza Floriana Cieniucha, który spędził 32 lata na misjach w Wenezueli. Opowiadał o kulturze i obyczajach tego kraju oraz o życiu mieszkańców, pokazując przy tym licznie zgromadzone eksponaty i pamiątki. Drugiego dnia dzieci wzięły udział w Drodze Krzyżowej przygotowanej przez panią Katarzynę Kulczewską i uczniów szkoły podstawowej. Był to czas na refleksję, oderwanie się od codziennych spraw i zajęć, po to aby zatrzymać się i zastanowić się nad tym, co tak naprawdę jest ważne w życiu.

WIOSNA W BŁĘKITNEJ SUKIENCE

wiosna min

WIOSNA W BŁĘKITNEJ SUKIENCE

PANI WIOSNA DZIŚ OD RANA
W PIĘKNĄ SUKNIE JEST UBRANA
WITA DZIECI W DZIEŃ WIOSENNY
NIKT JUŻ DZISIAJ NIE  JEST  SENNY
DZIECI MARZANNĘ WYRZUCAJĄ
WIOSNĘ Z UŚMIECHEM  POWITAJĄ

21 marca dzieci z Przedszkola w Młodojewie powitały   wesoło wiosnę .Radosnym korowodem ze śpiewem  piosenki „Wiosna w błękitnej  sukience” oraz wierszem „wiosna” hasłami „żegnamy zimę ,witamy wiosnę „Kolorowe emblematy w dłoni  były zwiastunami  wiosny w czasie marszu ulicami wioski.
   W tym dniu  dzieci tworzyły wiosenne  kąciki przyrody w których pojawiły się nowalijki –rzeżucha ,szczypior ,nać pietruszki .Udział w zabawach zgodnych z tematem kompleksowym dostarczył wielu wspaniałych chwil .Wykonane prace plastyczne utrwaliły zdobyte wiadomości .
Po tak miłym powitaniu upragnionej  pory roku jesteśmy pewni ,że wiosna  zagości u nas  na dobre.

Dzień Kobiet w Przedszkolu w Młodojewie

Dzienkobiet19 min

W  dniu  12.03.2019  r   dzieci  z  Przedszkola  z  Młodojewa  odwiedziły  policjantów  z  Powiatowej  Komendzie  w  Słupcy.  W trakcie  odwiedzin  przedszkolaki  miały  okazję  porozmawiać  z  policjantem  oraz  zobaczyć  jak  wygląda  ich  miejsce  pracy. Przedszkolaki  zostały  oprowadzone  przez  policjanta  po  budynku  Komisariatu  Policji  w  Słupcy,  odwiedziły  dyżurkę  gdzie  mogły  przyjrzeć  się  z  bliska  pracy  dyżurnego.  Zobaczyły  wyposażenie  policjanta  oraz  sprzęt  jakim  dysponuje  policja  na  co  dzień. Przy  okazji  odwiedzin  policjant  omówił  z  dziećmi  zasady  bezpieczeństwa  na  drodze,  w  domu  i  przedszkolu.  Podczas  spotkania  przedszkolaki  zadawały  mnóstwo  ciekawych  pytań  i  wykazywały  się  dużą  wiedzą  na  temat  bezpieczeństwa.  Wizyta  w  Państwowej  Komendzie  w  Słupcy  zastała zakończona  podziękowaniem  dla Pana  Komendanta  i  jego  pracowników  oraz  pamiątkowym  zdjęciem.
  Z  okazji  obchodów  Dnia  Kobiet  w  przedszkolu  dzieci  po  wizycie  w  komisariacie  udały  się  na  plac  zabaw  w  Słupcy  do  „Dino   Świat”.  Największą  atrakcją  dla  dzieci był  tor  przeszkód,  choć  zainteresowaniem  cieszyły  się  także  między  innymi  kącik  kuchenny,  kącik  majsterkowicza  i  basen  z  piłeczkami.  Dodatkową  atrakcją  dla  dzieci  było  malowanie  kredkami  na  twarzach  dzieci  postaci  z  bajek. Trochę  zmęczone  ale  zadowolone  i  szczęśliwe  wróciły  do  przedszkola.
  Po  posiłku  chłopcy  wręczyli  swoim  koleżankom  z  okazji  Dnia  Kobiet  słodki  upominek.  Ten  dzień  dla  przedszkolaków  był  pełen  atrakcji  i  wrażeń.