„Poloneza czas zacząć …”

IMG 4158 min

Młodojewo, dn. 29.05.2018r.

„Poloneza czas zacząć …”


Dzieci z Przedszkola z Młodojewa wraz z opiekunami postanowili wziąć udział w Powiatowym Przeglądzie Tańca Narodowego i Ludowego zorganizowanym przez Przedszkole nr 4 „Jarzębinka”. Taniec jaki został zaprezentowany przez przedszkolaków to polonez. Byliśmy jedynym zespołem prezentującym się z Gminy Słupca. Dzieci chciały jak najlepiej się zaprezentować, dlatego z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w częstych próbach.
Przed występami mimo doskonałego przygotowania, pojawił się mały stresik, który sprawił, że dzieci wypadły rewelacyjnie. Pojawiła się nawet opinia redaktorów, iż przedszkolaki zatańczyły bardzo profesjonalnie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych tancerzy.

IMG 4112

Bojarska Paulina
Sompolska Aneta
Cybulska Katarzyna

 

Tęczowo – Bańkowy Dzień Dziecka

MIN222jpg

Tęczowo – Bańkowy Dzień Dziecka

Chociaż Międzynarodowy Dzień Dziecka, najbardziej oczekiwane przez maluchy święto, obchodzi się 1 czerwca, to dzieci uczęszczające do Przedszkola w Młodojewie zaczęły świętowanie dopiero w poniedziałek 04.06.
Dla każdego malucha ten dzień jest bardzo oczekiwaną chwilą. Małe i duże dziecko chce w tym dniu dostać wymarzony prezent i miło spędzić czas w gronie najbliższych.
Właśnie wtedy przedszkole zorganizowało dla najmłodszych zabawę z mnóstwem atrakcji. Już od samego rana było bardzo wesoło. Tuż po śniadaniu na najmłodszych mieszkańców Młodojewa czekało w ogrodzie przedszkolnym wiele niespodzianek.
W tym dniu zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowaliśmy naszym dzieciom liczne gry i zabawy na powietrzu : była muzyka, zabawy ruchowe przy muzyce oraz zabawa chustą animacyjną.
Szczególnie przypadło milusińskim do gustu tworzenie pięknych malunków na chodniku kolorowymi kredami, ale również wielką radość sprawiły przedszkolakom zabawy z bańkami mydlanymi, które to pięknie ozdabiały plac zabaw. Nie mogło również zabraknąć malowania farbami „kolorowej tęczy”, podczas , której dzieci poznały jej kolory oraz doskonale się bawiły.
Uwieńczeniem tak wspaniałego dnia był obfity poczęstunek w słodkości oraz specjalnie przygotowanej pizzy przez kucharkę przedszkola – p. Ewę. Na zakończenie królowały pyszne lody, które przedszkolaki otrzymały w prezencie od Pani Dyrektor M. Wędziny.

Bojarska Paulina
Sompolska Aneta
Cybulska Katarzyna


To była niezapomniana przygoda, która niewątpliwie uatrakcyjniła dzień w przedszkolu.

Wszystkiego najlepszego kochane dzieciaki, od święta i na co dzień.

 

FOTORELACJA

Jesteś mamo skarbem mym …

mamy min

Mama to osoba, na którą zawsze można liczyć, której wszystko możemy powiedzieć, która nas bardzo kocha, a my kochamy ją.

 W dniu 25.05.2018r. dzieci z Przedszkola z Młodojewa pragnęły podziękować za wszystko swoim kochanym mamom, przygotowując dla nich specjalny koncert. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i artystyczne. Na zakończenie uroczystości pociechy złożyły swoim mamusiom życzenia i wręczyły upominki.  Dalszy ciąg atrakcji z okazji „Dnia Mamy” nastąpił w dniu 28.05.2018r., kiedy razem z mamusiami odwiedziliśmy Manufakturę Czekolady „ Słodkie czary mary” w Poznaniu. Przedszkolaki wraz z mamami brały udział w czekoladowych warsztatach, gdzie mogły wyrabiać samodzielnie własną tabliczkę czekolady. Śmiechu i zabawy nie brakowało. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Starego Rynku w Poznaniu, gdzie mogliśmy punktualnie o godzinie 12.00 podziwiać występ symbolicznych koziołków.  Jednak najważniejsze było to, że dzieci w tym szczególnym dniu były razem ze swoją ukochaną mamą.

FOTORELACJE

Bojarska Paulina

Sompolska Aneta

Cybulska Katarzyna

Przedszkolaki dbają o Ziemię i Zdrowie

Ekologia min

Światowy Dzień Ziemi dzieci z Przedszkola z Młodojewa świętowały radośnie. W czasie zajęć dydaktycznych przedszkolaki uczyły się jak należy postępować, aby dbać o naszą planetę, na czym polega segregacja odpadów oraz zapoznały się z bardzo trudnym pojęciem recykling. Ekologicznie uświadomione dzieci wyruszyły na wielkie sprzątanie Ziemi wokół przedszkola. Dzieci obiecały, że będą dbać o Matkę Ziemię, będą jej strażnikami by żyło się na niej zdrowo i przyjemnie.

Jak co roku w miesiącu kwietniu szczególną uwagę poświęcamy tematyce zdrowia. Dzieci uczą się jak należy się odżywiać, dbać o higienę jamy ustnej i całego ciała oraz jaki wpływ na organizm ma ruch i ćwiczenia gimnastyczne. W dniu 25.04.2018r. zorganizowaliśmy z tej okazji w przedszkolu spotkanie z ratowniczką medyczną, która przekazała dzieciom wiele cennych informacji. Przedszkolaki mogły zapoznać się z sprzętem ratowniczym oraz poznać jak odbywa się udzielanie Pierwszej Pomocy. Po zrealizowaniu szeregu zagadnień prozdrowotnych wszystkie dzieci chciały podzielić się swoją wiedzą z swoimi rodzicami. W tym celu przygotowano krótkie przedstawienia artystyczne pt.: „Królowa witaminka owocowa”, które zostało zaprezentowane w dniu: 27.04.2018r. podczas zajęć otwartych. W działania promujące zdrowie włączyliśmy również rodziców ogłaszając dla nich konkurs na „ Zdrową, kolorową sałatkę owocowo – warzywną”. Na zajęciach otwartych rodzice wraz z swoimi pociechami wykazali się kulinarnie przygotowując pyszne, kolorowe i zdrowe szaszłyki owocowo – warzywne. Za przygotowanie przepisów nagrodziliśmy rodziców wręczając nagrodę specjalną ( kopystkę) oraz pamiątkowy dyplom „ Super Kuchareczki”. Wszyscy uczestnicy zajęć otwartych otrzymali przygotowany spis przepisów na zdrowe sałatki. Na zakończenie milusińscy kosztowali przygotowane własnoręczne szaszłyki owocowo – warzywne oraz poczęstowali starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej. Dziękujemy za przybycie i przekazaną cenną wiedzę pani Ratowniczce Medycznej oraz rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach otwartych.

FOTORELACJA

Bojarska Paulina

Sompolska Aneta

Cybulska Katarzyna

Kto miodek jada, do lekarza nie chadza

pszczoly min

W dniu 18.04.2018r. przedszkolaki z Przedszkola z Młodojewa miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swą wiedzą podzielił się niezwykły gość – Mistrz Pszczelarstwa z Pasieki Boża Iskierka.

Zaproszony pszczelarz przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji  i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie warsztatów poznały fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu oraz czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza – specjalny dla dzieci oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.

Spotkanie zakończyło się degustacją miodziku, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały świece wykonane z pszczelego wosku, słoiczek miodu, pałkę do miodu oraz certyfikat uczestnictwa w warsztatach.

Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

FOTORELACJA

Bojarska Paulina

Sompolska Aneta

Cybulska Katarzyna