Święto Pluszowego Misia

Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Jogi – to bajkowe niedźwiadki naszego dzieciństwa. Już od kilku lat dzieci z Przedszkola Gminnego w Młodojewie świętują w listopadzie Dzień Pluszowego Misia uczestnicząc w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole nr 1 w Słupcy oraz wesoło bawiąc się na Balu Pluszowego Misia.
I tak 26.11 w Przedszkolu w Młodojewie odbył się wesoły bal, na który dzieci przyszły w przebraniu różnych misiów oraz przyniosły ze sobą swoją przytulankę – misia.
Przy wesołej muzyce „Jadą, jadą misie”, „Pluszowy miś”, „Niedźwiadek” dzieci usprawniały swoje umiejętności wokalno – taneczne, natomiast podczas konkurencji sportowych – zwinność ruchową.
W czasie zabawy odwiedzili nas uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej. Starsi koledzy – misie- przedstawili historię powstania pierwszego misia oraz zapoznali maluchów, z przygodami różnych misiów w oparciu o literaturę dziecięcą.
W czasie przerw wyciszająco – relaksacyjnych nie mogło zabraknąć misiowych zagadek, misiowych masażyków oraz kolorowania wizerunku swojego ulubionego misia.
Ogromną atrakcją dla wszystkich dzieci była degustacja misiowego tortu oraz sesja zdjęciowa z pluszakami.