Jadłospis - czwarty tydzień

jedzenie4

Jadłospis dla dzieci w Przedszkolu Gminnym w Młodojewie

Utworzony zgodnie z normami żywieniowymi

CZWARTY TYDZIEŃ

Do śniadania mleko z miodem.

Obiad: Zupa z brokułów ze śmietanką i kluseczkami, ryż z masełkiem i cynamonem oraz z tartym jabłkiem, kompot z wiśni, nektarynka lub truskawki, albo parę sztuk borówwk.

Podwieczorek: Pieczywo ciemne z masłem, ser biały, szczypiorek, kawałek marchewki lub winogrono albo inny owoc. Herbata z miodem.

Do śniadania kakao z miodem.

Do śniadania kakao z miodem.

Obiad: Filet z indyka w panierce, surówka z marchewki tartej z cytryną, ziemniaki z koperkiem, kompot z jabłek, jogurt naturalny.

Podwieczorek: Pieczywo ciemne z masłem, chuda szunka z indyka, pomidor bez skórki, ogórek zielony, herbatka z miodem, kawałek kiwi lub inny owoc.

Do śniadania kawa zbożowa z miodem.

Obiad: zupa z borowików z kluseczkami, pierogi leniwe. Surówka z selera, jabłka i ananasa. Świeżo wyciskany sok z pomaranczy lub z innego owocu, np. gruszki i kiwi.

Podwieczorek: pieczywo ciemne, kiełbaska drobiowa z 75 procentową zawartością mięsa (na ciepło), kawałek gruszki, lub mandarynka, herbata z miodem.

Do śniadania herbata z cytryną, kawałek białego sera.

Obiad: ziemniaki z koperkiem lub szczypiorem, rolada drobiowa z ziołami, mizeria lub sałata z jogurtem, albo kapusta modra gotowana, kompot.

Podwieczorek: musli na mleku, śliwka lub winogrono albo jabłko.

Do śniadania herbata z cytryną i jogurt naturalny

Obiad: ryba na parze z naturalnymi przyprawami, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej z jogurtem, kawałek banana lub inny owoc.

Podwieczorek: jajeczko gotowane, chlebek ciemny z masełkiem, szczypior, pomidor, herbata owocowa, kawałek marchewki.

DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU MAJĄ DOSTĘP BEZ OGRANICZEŃ DO WODY MINERALNEJ NIEGAZOWANEJ

ŻYCZYMY SMACZNEGO NASZYM MILUSIŃSKIM!!!!!

Wszystkie posiłki przygotowujemy bez sztucznych przypraw i cukru.