Jadłospis - trzeci tydzień

jedzenie3

Jadłospis dla dzieci w Przedszkolu Gminnym w Młodojewie

Utworzony zgodnie z normami żywieniowymi

TRZECI TYDZIEŃ

Do śniadania do picia mleko z miodem.

Obiad: zupa kapuśniak z mięskiem, jajko gotowane w sosie koperkowym, ziemniaki puree ze szczypiorem, marchewka tarta z jabłuszkiem, woda z cytryną, kawałek banana lub truskawka/malina albo inny owoc.

Podwieczorek: pieczywo ciemne z masłem, szyneczka z indyka, pomidor bez skórki, winogrono, herbata z miodem.

Do śniadania do picia kakao z miodem.

Obiad: pulpeciki drobiowe w sosie śmietankowym, buraczki terte, ziemniaki puree, dowolny owoc, jogurt naturalny, soczek świeżo wyciskany z jabłuszka lub marchewki.

Podwieczorek: kaszka manna z sokiem.

Do śniadania kawa zbożowa z mlekiem i miodem.

Obiad: zupa pomidorowa ze śmietaną i kluseczkami, placki ziemniaczane z miodem, soczek świeżo wyciskany z marchewki.

Podwieczorek: sałatka owocowa z banana, jabłko, kiwi polane jogurtem naturalnym.

Do śniadania herbata z cytryną, jogurt naturalny.

Obiad: Schab w śmiatanie w całości, ziemniaki z koperkiem, kapusta gotowana, mandarynka lub borówka/truskawka.

Podwieczorek: płatki kukurydziane na mleku, kawałek jabłuszka.

Do śniadania herbata z cytryną i miodem, kawałek białego serka.

Obiad: kotlet z ryby bez panierki, ziemniaki puree, koperek, surówka z kapusty kiszonej, kawałek marchewki, świeżo wyciskany sok z jabłka.

Podwieczorek: pieczywo ciemne z masłem, pół jajka ze szczypiorkiem, rzodkiewka, herbata z cytrynką i miodem.

DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU MAJĄ DOSTĘP BEZ OGRANICZEŃ DO WODY MINERALNEJ NIEGAZOWANEJ

ŻYCZYMY SMACZNEGO NASZYM MILUSIŃSKIM!!!!!

Wszystkie posiłki przygotowujemy bez sztucznych przypraw i cukru.