Jadłospis - drugi tydzień

jedzenie2

Jadłospis dla dzieci w Przedszkolu Gminnym w Młodojewie

Utworzony zgodnie z normami żywieniowymi

DRUGI TYDZIEŃ

Do śniadania do picia mleko z miodem.

Obiad: Zupa koperkowa z kluseczkami na wywarze jarzynowym, lubczyk, natka pietruszki, pyzy drożdżowe z sosem owocowym, kompot i nektarynka lub truskawka lub parę sztuk borówki.

Podwieczorek: Pieczywo ciemne z masłem, ser biały, szczypiorek, kawałek marchewki lub winogrono albo inny owoc.

Do śniadania do picia kakao z miodem.

Obiad: Filet z indyka w panierce, surówka z marchewki tartej z cytryną, ziemniaki z koperkiem, kompot z jabłek, jogurt naturalny.

Podwieczorek: Pieczywo ciemne z masłem, chuda szynka, pomidor bez skórki, ogórek zielony, herbatka z miodem, kawałek kiwi.

Do śniadania kawa zbożowa z mlekiem i miodem.

Obiad: zupa krupnik z kaszą jęczmienną z wkładką mięsną, pierogi leniwe. Surówka z selera, jabłka i ananasa. Świeżo wyciskany sok z pomarańczy lub innego owocu.

Podwieczorek: pieczywo ciemne, kiełbaska drobiowa na ciepło z ketchupem, kawałek gruszki, lub mandarynka, herbata z miodem.

Do śniadania herbata z cytryną, jogurt naturalny.

Obiad: ziemniaki z koperkiem lub szczypiorem, podudzie z kurczaka z ziołami, mizeria lub sałata z jogurtem, lub kapusta modra gotowana, kompot.

Podwieczorek: musli na mleku, śliwka lub winogrono lub jabłko.

Do śniadania herbata z cytryną i miodem kawałek białego serka.

Obiad: ryba na parze z naturalnymi przyprawami, ziemniaki z koperkiem, kawałek banana lub inny owoc.

Podwieczorek: jajeczko gotowane, chlebek ciemny z masełkiem, szczypior, pomidor, herbata owocowa, kawałek marchewki.

DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU MAJĄ DOSTĘP BEZ OGRANICZEŃ DO WODY MINERALNEJ NIEGAZOWANEJ

ŻYCZYMY SMACZNEGO NASZYM MILUSIŃSKIM!!!!!

Wszystkie posiłki przygotowujemy bez sztucznych przypraw i cukru.