Jadłospis - pierwszy tydzień

jedzenie

Jadłospis dla dzieci w Przedszkolu Gminnym w Młodojewie

Utworzony zgodnie z normami żywieniowymi

PIERWSZY TYDZIEŃ

Do śniadania do picia mleko z miodem

Obiad: zupa buraczkowa z ziemniakami, jajko sadzone, ziemniaki puree ze szczypiorem lub koperkiem, fasolka z tartą bułeczką, kompot z owoców, kawałek jabłuszka, lub truskawka/malina.

Podwieczorek: pieczywo ciemne z masłem, szyneczka z indyka, pomidor bez skórki, winogrono, herbata z cyrynką i miodem.

Do śniadania do picia kakao z miodem

Obiad: gołąbki w kapuście w sosie pomidorowym, ziemniaki puree, dowolny owoc, jogurt naturalny, soczek świeżo wyciskany z jabłuszka lub marchewki.

Podwieczorek: kaszka manna z sokiem, kawałek jabłuszka.

Do śniadania kawa zbożowa zmlekiem i miodem.

Obiad: Rosół z makaronem z kawałkami kurczaka, spagetti z pomidorami i mięsem mielonym, woda z cytryną, kawałek marchewki.

Podwieczorek: sałatka owocowa z banana, jabłko, kiwi polane jogurtem naturalnym.

Do śniadania herbata z cytryną, jogurt naturalny.

Obiad: Gulasz w ciemnym sosie z kaszą gryczaną, brokuł lub kalafior, kompot z wiśni, mandarynka lub borówka/truskawka.

Podwieczorek: płatki kukurydziane na mleku, kawałek jabłuszka.

Do śniadania herbata z cytryną i miodem kawałek białego serka.

Obiad: kotlet z ryby bez panierki, ziemniaki puree, koperek surówka, surówka z kapusty kiszonej, kawałek marchewki, świeżo wyciskany sok z jabłka.

Podwieczorek: pieczywo ciemna z masłem, pół jajka ze szczypiorkiem, rzodkiewka, herbata z cytrynką i miodem.

DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU MAJĄ DOSTĘP BEZ OGRANICZEŃ DO WODY MINERALNEJ NIEGAZOWANEJ

ŻYCZYMY SMACZNEGO NASZYM MILUSIŃSKIM!!!!!

Wszystkie posiłki przygotowujemy bez sztucznych przypraw i cukru.